26 czerwca 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Okres świąteczno-noworoczny na podkarpackiej granicy

Okres świąteczno-noworoczny na podkarpackiej granicy
Okres świąteczno - noworoczny dla funkcjonariuszy pełniących służbę na podkarpackich przejściach granicznych należy do najbardziej pracowitych okresów w całym roku. Tym razem padł rekord w liczbie odprawionych podróżnych (52 tys. osób i blisko 8 tys. pojazdów).

Poza tym czas ten był spokojny i bezpieczny. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów związanych z przestępczością graniczną.

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia, padł rekord w ilości odprawionych podróżnych. Kulminacja ruchu granicznego miała miejsce w niedzielę 23 grudnia 2018r. Wówczas podkarpackie przejścia graniczne przekroczyło ponad 52 tysiące osób. W dni powszednie, średnio, przekracza je ponad 30 tys. podróżnych w ciągu doby. Najwięcej osób odprawiono na przejściu granicznym w Medyce, a środków transportu w Korczowej.

Tak duży ruch graniczny, związany był przede wszystkim, z powrotami obywateli Ukrainy z pracy czy studiów w krajach UE, ale także był efektem przedświątecznych zakupów w Polsce. W świąteczne dni Bożego Narodzenia (24-26 grudnia) ruch wyraźnie zmalał i utrzymywał się na poziomie ok. 16 tysięcy odprawionych podróżnych w ciągu doby. Następnie, zaczął piąć się w górę, aby w weekend przed Sylwestrem osiągnąć poziom ponad 37 tys. podróżnych

W podsumowaniu, okres świąteczno – noworoczny na granicy polsko – ukraińskiej był czasem spokojnym i bezpiecznym. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów związanych z przestępczością graniczną.

mjr SG Elżbieta Pikor
rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×