26 sierpnia 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Brak zezwoleń i inne naruszenia - kontrole ITD na A2

Brak zezwoleń i inne naruszenia - kontrole ITD na A2
Akcja wielkopolskiej ITD na autostradzie A2. Inspektorzy przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli. Nie obyło się bez wykrycia poważnych naruszeń.

Dwa poważne  przypadki przewozu ładunku bez zezwolenia przez kierowców z Ukrainy i Białorusi, naruszenia czasu pracy czy opona naczepy nienadająca się do dalszej jazdy. To wynik kilkugodzinnej akcji wielkopolskiej inspekcji na autostradzie A2. W piątek, 1 lutego kilkunastu inspektorów ITD przeprowadziło w sumie ponad 50 kontroli przy punktach poboru opłat na A2.

Kierowcy z Ukrainy i Białorusi, którzy nie mieli wymaganych dokumentów, musieli wpłacić po blisko 12 tysięcy złotych kaucji. Do czasu okazania nowych zezwoleń, pojazdy usunięto na przymusowy parking.


Nieprawidłowy był też przewóz samochodów osobowych na lawecie. W tym przypadku kierowca naruszył normy czasu pracy. W sumie, po jednodniowej akcji kontrolnej na A2, wielkopolska inspekcja wszczęła pięć postępowań administracyjnych. WITD w Poznaniu zapowiada kolejne działania na autostradzie A2.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×