15 października 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

Podrabiane zabawki w Wólce Kosowskiej

Podrabiane zabawki w Wólce Kosowskiej
Ponad 53 tys. sztuk zabawek naruszających prawo własności intelektualnej zatrzymali funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej.
Nielegalny towar o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł znajdował się w halach targowych na terenie Wólki Kosowskiej.

W trakcie kontroli hal w Wólce Kosowskiej mazowieccy funkcjonariusze celno-skarbowi w 13. punktach handlowych ujawnili nielegalnie wprowadzone do obrotu zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych firm.

Łączna ilość towaru to ponad 53 tys. szt. zabawek o szacunkowej wartości ponad 2,5 mln zł. Dodatkowo zabezpieczono gotówkę w wysokości 25 tys. zł. Zatrzymany towar został przewieziony do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostanie zniszczony.

Przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdził, że wszystkie zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i za ten czyn, zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

- Wyjątkowo niska cena, wątpliwa jakość wykonania produktu lub jego opakowania to sygnały ostrzegawcze, że możemy mieć do czynienia z podróbkami. Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne
– podkreśliła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

Działania Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie kontroli rynku skierowane są m. in. na wspieranie uczciwej konkurencji i zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym konsumentom.
jagr./KAS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×