17 października 2019

Konfitury » Z notatnika aspiranta

„Dostawczak" z ładunkiem ponad 7 ton

„Dostawczak"  z ładunkiem ponad 7 ton
Dwukrotnie więcej niż powinien ważył samochód dostawczy z granitowymi płytami. Mazowiecka Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła kolejną akcję mającą na celu eliminowanie z ruchu przeciążonych pojazdów.

We wtorek (26 lutego) do południa auta przewożące zbyt dużo ładunku zatrzymywali do kontroli inspektorzy z Radomia patrolujący drogi tego miasta i okolicy nieoznakowanym radiowozem. W sumie zatrzymali pięć przeładowanych „dostawczaków”.

Niechlubny rekordzista wagowy zwrócił ich uwagę na nowej obwodnicy zachodniej Radomia, czyli ekspresowej „siódemce”. Samochód o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony w rzeczywistości ważył z towarem 7 ton. Na skrzyni ładunkowej znajdowały się płyty granitowe.

Pojazd o tej samej DMC z węglem zapakowanym w workach ważył z kolei 5,2 tony. O ponad tonę za dużo ważyły również trzy pozostałe „dostawczaki” z napojami, meblami oraz aluminiowymi profilami do produkcji okien i rolet.

Kierowcy przeciążonych busów zostali ukarani mandatami. Mogli odjechać z miejsca kontroli ITD dopiero po rozładunku nadmiaru towarów na inne pojazdy.
źr. GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×