19 grudnia 2018

Logistyka » Logistyka

Sieć dronów w Rwandzie ratujących życie

Sieć dronów w Rwandzie ratujących życie... potencjalnym wzorem dla innych krajów
 Fundacja UPS, poinformowała o nawiązaniu współpracy z kalifornijską firmą Zipline działającą w branży robotyki oraz Gavi, the Vaccine Alliance. Współpraca ta ma na celu zbadanie możliwości stosowania dronów w procesie dostarczania ratujących życie lekarstw, szczepionek i krwi na całym świecie.
Środki lecznicze zbyt często psują się lub nie docierają na czas do potrzebujących.
Partnerstwo publiczno-prywatne pozwala połączyć globalne doświadczenie UPS w dziedzinie logistyki, łańcuchów chłodniczych i branży medycznej z siecią dronów Zipline oraz rozległym doświadczeniem Gavi w dziedzinie ratowania i ochrony życia. Firmy i organizacja nabyły tę wiedzę w krajach rozwijających się oraz w najbardziej odległych miejscach świata.
Aby wspomóc realizację inicjatywy na jej pierwszym etapie, Fundacja UPS przeznaczyła na ten cel dotację w wysokości 800 tysięcy dolarów.
- Partnerstwa publiczno-prywatne stanowią klucz do rozwiązania wielu problemów naszego świata - powiedział Eduardo Martinez, prezes Fundacji UPS i dyrektor ds. różnorodności i integracji w UPS. - Dzięki nim każdy partner może wnieść swój wkład w postaci unikalnej wiedzy i doświadczenia. UPS od zawsze poszukuje nowatorskich sposobów na poprawę logistyki działań humanitarnych, dzięki którym jest w stanie przyczynić się do ratowania życia ludzi. Jesteśmy dumni z partnerstwa z Gavi i Zipline, dzięki któremu możemy rozszerzyć metody wykorzystania rozwiązań rwandyjskiego rządu na skalę globalną.
Jeszcze w tym roku rząd Rwandy rozpocznie użytkowanie dronów Zipline, zdolnych zrealizować maksymalnie 150 dostaw krwi dziennie do 21 placówek położonych w zachodniej części kraju, w których przeprowadza się transfuzje. Według danych WHO Afryka ma największy na świecie odsetek śmierci kobiet w wyniku krwotoku poporodowego, co sprawia, że zwiększenie dostępu kobiet na całym kontynencie do transfuzji ma dziś krytyczne znaczenie.


- Współpraca z UPS i Zipline to dla nas niesamowita możliwość zbadania nowego obszaru dostaw produktów medycznych - podkreśla dr Seth Berkley, dyrektor generalny Gavi, the Vaccine Alliance. - To zupełnie nowy sposób na dostarczanie szczepionek do oddalonych społeczności, dlatego tak bardzo zależy nam na sprawdzeniu, czy bezzałogowe samoloty będą w stanie szybko i bezpiecznie przenosić szczepionki przeznaczone dla dzieci żyjących w najbardziej niedostępnych miejscach.
Mimo, że krajowa sieć dronów tworzona na terytorium Rwandy wykorzystywana jest w głównej mierze w transporcie krwi, planowane jest rozszerzenie tej inicjatywy o szczepionki, środki stosowane w leczeniu HIV/AIDS, malarii, gruźlicy i innych chorób. Szacuje się, że w ciągu najbliższych trzech lat program prowadzony na terenie Rwandy pozwoli ocalić tysiące istnień. Może także posłużyć jako doskonały model do wykorzystania w innych krajach.
- Każdego roku brak możliwości dostarczenia ratujących życie leków do najbardziej potrzebujących osób stanowi przyczynę milionów zgonów, którym możemy zapobiec. Prace prowadzone w ramach naszej współpracy pozwolą raz na zawsze rozwiązać ten problem - mówi Keller Rinaudo, dyrektor generalny Zipline. - Dzięki wiedzy i wizji UPS, Gavi oraz Zipline drony pozwolą nam uratować tysiące osób – w sposób, który dotychczas pozostawał poza naszym zasięgiem.
jagr./UPS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×