23 czerwca 2018

Logistyka » Logistyka

Bardzo dobre wyniki frachtów

Bardzo dobre wyniki frachtów ROHLIG SUUS Logistics
Spółka zakończyła 2016 rok z bardzo dobrym wynikiem dla wszystkich frachtów z oferty firmy. Operator zanotował rekordowy wzrost m.in. w transporcie kolejowym, morskim czy drogowym, umacniając jednocześnie swoją pozycję w logistyce kontraktowej i sektorze e-commerce.
Rok 2016 upłynął dla niej pod znakiem kolejnych inwestycji w nowe lokalizacje. Operator zmienił siedziby oddziałów w Bydgoszczy i Lublinie i funkcjonuje obecnie w nowoczesnych obiektach magazynowych klasy A+ o wielkości odpowiednio 5000 m² i 3000 m². Ponadto firma otworzyła dwa nowe oddziały w Koszalinie i Olsztynie. Wskazane centra logistyczne, zlokalizowane w bliskiej odległości tras szybkiego ruchu podniosły jakość usług operatora, zwiększając możliwości przeładunkowe i zapewniając bardziej płynną oraz szybszą obsługę.


Koniec umowy o wymienialności europalet EPAL z UIC

Krajowe przewozy drobnicowe
To ogromne wzrosty wolumenu i sprzedaży mimo zawirowań na rynku transportowym
Spółka zakończyła ubiegły rok z bardzo dobrym wynikiem sprzedaży dla frachtu drogowego, jednak nie był to łatwy czas dla samej branży.

Kolej rośnie w siłę
ROHLIG SUUS Logistics od lat rozwija z powodzeniem ofertę połączeń kolejowych z Dalekim Wschodem, a szczególnie z Chinami, realizując serwisy bezpośrednie na trasie Chiny-Europa-Chiny. Ubiegły rok należał do szczególnie udanych dla operatora, bowiem dynamika sprzedaży  frachtu kolejowego w odniesieniu do 2015 roku, wzrosła aż o blisko 90%, a liczba zleceń przekroczyła 280%.

Dobry rok dla transportu morskiego i lotniczego
Transport  lotniczy rozwija się dynamicznie w 2016 roku wartość produktu wzrosła bowiem powyżej  30%, zaś  liczba zleceń o blisko 20%. Był to zdecydowanie najlepszy czas  dla  sektora lotniczego od ponad 5 lat.
X Polecamy artykuł:
Klapki dla Gambii

Wartość frachtu wzrosła w 2016 roku o 41%, przy czym wolumen przesyłek polskich Klientów zwiększył się blisko do 40 tys. TEU. Ten wynik plasuje spółkę  w czołówce operatorów logistycznych
Spółka od blisko 3 lat rozwija także usługi dedykowane sektorowi e-commerce. Przewagę konkurencyjną operatora stanowi obsługa magazynowa i dostawy przesyłek o gabarytach większych niż paczki podejmowane przez branżę kurierską. W odniesieniu do roku 2015, firma zanotowała wzrost liczby e-przesyłek o ponad 140% oraz sprzedaży o ponad 160%.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×