18 sierpnia 2017

Logistyka » Logistyka

Optymalizacja procesu inwentaryzacji

Optymalizacja procesu inwentaryzacjiInwentaryzacje w logistyce, czy to dla celów podatkowych, czy w cyklu rozliczeniowym, wymagają znacznych środków. Platformy muszą korzystać średnio z 5 do 15 podnośników i zatrudniać do tego wielu pracowników.
Szukając rozwiązań usprawniających prosesy, firma Hub One, usługodawca technologii informacyjnych i komunikacyjnych dla profesjonalistów wraz z firmą FM Logistic, stworzyły wspólnie Inventory Viewer - zautomatyzowany system inwentaryzacji nie wymagający korzystania z podnośników. Rozwiązanie zostało opracowane przez Hub One na podstawie specyfikacji FM Logistic i z powodzeniem przetestowane w kilku miejscach.
Inventory Viewer, nowa generacja rozwiązań w zakresie inwentaryzacji
Inventory Viewer to platforma przymocowana do ramion wózka typu Reach. Jest ona wyposażona w kamery zdolne do odczytu kodów kreskowych na wysokości do 2,5 metra. Posiada również kamery IP do fotografowania palet, jak również czujniki do rozpoznawania palet i wykrywania ewentualnych przeszkód. Wózek porusza się z prędkością 4 km/h, z poziomu na poziom (1 poziom = około 90 palet). Kamery odczytują kody kreskowe i lokalizacje palet, gdy wózek jest w ruchu, a następnie przesyłają je bezpośrednio do WMS (System Zarządzania Gospodarka Magazynową) w celu starannej analizy.

Skuteczne rozwiązanie
Testy przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku miesięcy wskazują na 98,5% stopień dokładności, który odzwierciedla wysoką wartość dodaną, jaką zapewnia Inventory Viewer w okresach inwentaryzacji.
Obsługiwane przez IW (Inventory Wiever) lokalizacje są przetwarzane w ciągu 3 sekund, a nie jak w przypadku klasycznego systemu inwentaryzacji 30 sekund. Zdjęcia wykonywane podczas pracy mają wysoką rozdzielczość, dzięki czemu umożliwiają rozwiązywanie niezgodności z pozycji z komputera, bez konieczności obecności w magazynie. Wspólnie wypracowany system IW został przetestowany przez personel FM Logistic, i doceniony za szybkość, prostotę i wygodę obsługi. Na etapie testowania obie strony aktywnie wnosiły także swoje poprawki i usprawnienia, dzięki czemu finalny produkt spełnia najwyższe oczekiwania odbiorców.

Początkowe rozmieszczenie w trzech platformach
Firma FM Logistic zidentyfikowała od 15 do 20 miejsc, które mogą być wyposażone w Inventory Viewer. System ten jest szczególnie przydatny w miejscach, gdzie obsługiwanych jest kilku klientów jednocześnie. We Francji w pierwszej kolejności nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane w magazynach operatora w Château-Thierry (02), Fauverney (21) oraz Fontenay-Trésigny (77).
Miedzynarodowe oddziały FM Logistic, jak choćby  Brazylia i Rosja już zadeklarowały zainteresowanie wykorzystaniem potencjału, jaki niesie zautomatyzowany system inwentaryzacji.
źr. FM Logistic

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×