27 kwietnia 2018

Logistyka » Logistyka

Optymalizacja procesu inwentaryzacji

Optymalizacja procesu inwentaryzacjiInwentaryzacje w logistyce, czy to dla celów podatkowych, czy w cyklu rozliczeniowym, wymagają znacznych środków. Platformy muszą korzystać średnio z 5 do 15 podnośników i zatrudniać do tego wielu pracowników.
Szukając rozwiązań usprawniających prosesy, firma Hub One, usługodawca technologii informacyjnych i komunikacyjnych dla profesjonalistów wraz z firmą FM Logistic, stworzyły wspólnie Inventory Viewer - zautomatyzowany system inwentaryzacji nie wymagający korzystania z podnośników. Rozwiązanie zostało opracowane przez Hub One na podstawie specyfikacji FM Logistic i z powodzeniem przetestowane w kilku miejscach.
Inventory Viewer, nowa generacja rozwiązań w zakresie inwentaryzacji
Inventory Viewer to platforma przymocowana do ramion wózka typu Reach. Jest ona wyposażona w kamery zdolne do odczytu kodów kreskowych na wysokości do 2,5 metra. Posiada również kamery IP do fotografowania palet, jak również czujniki do rozpoznawania palet i wykrywania ewentualnych przeszkód. Wózek porusza się z prędkością 4 km/h, z poziomu na poziom (1 poziom = około 90 palet). Kamery odczytują kody kreskowe i lokalizacje palet, gdy wózek jest w ruchu, a następnie przesyłają je bezpośrednio do WMS (System Zarządzania Gospodarka Magazynową) w celu starannej analizy.

Skuteczne rozwiązanie
Testy przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku miesięcy wskazują na 98,5% stopień dokładności, który odzwierciedla wysoką wartość dodaną, jaką zapewnia Inventory Viewer w okresach inwentaryzacji.
Obsługiwane przez IW (Inventory Wiever) lokalizacje są przetwarzane w ciągu 3 sekund, a nie jak w przypadku klasycznego systemu inwentaryzacji 30 sekund. Zdjęcia wykonywane podczas pracy mają wysoką rozdzielczość, dzięki czemu umożliwiają rozwiązywanie niezgodności z pozycji z komputera, bez konieczności obecności w magazynie. Wspólnie wypracowany system IW został przetestowany przez personel FM Logistic, i doceniony za szybkość, prostotę i wygodę obsługi. Na etapie testowania obie strony aktywnie wnosiły także swoje poprawki i usprawnienia, dzięki czemu finalny produkt spełnia najwyższe oczekiwania odbiorców.

Początkowe rozmieszczenie w trzech platformach
Firma FM Logistic zidentyfikowała od 15 do 20 miejsc, które mogą być wyposażone w Inventory Viewer. System ten jest szczególnie przydatny w miejscach, gdzie obsługiwanych jest kilku klientów jednocześnie. We Francji w pierwszej kolejności nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane w magazynach operatora w Château-Thierry (02), Fauverney (21) oraz Fontenay-Trésigny (77).
Miedzynarodowe oddziały FM Logistic, jak choćby  Brazylia i Rosja już zadeklarowały zainteresowanie wykorzystaniem potencjału, jaki niesie zautomatyzowany system inwentaryzacji.
źr. FM Logistic

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×