22 czerwca 2018

Logistyka » Logistyka

7,2 tys. polskich firm rozwija się dzięki Amazon

7,2 tys. polskich firm rozwija się dzięki Amazon

Jak poinformował we wtorek wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie Steven Harman, obecnie 7,2 tys. polskich firm rozwija się przy pomocy narzędzi oferowanych przez spółkę m.in. programu Fulfillment by Amazon (FBA).


Program wspiera eksport małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach FBA producenci przesyłają towary do centrów logistyki e-commerce. Następnie ich produkty zostają udostępnione zamawiającym korzystającym ze stron Amazon. Dla małych i średnich przedsiębiorstw oznacza to możliwość rozwoju międzynarodowej sieci klientów bez ponoszenia dodatkowych kosztów logistycznych.

Amazon kontynuuje inwestycje w Polsce

Amazon posiada ponad 140 centrów logistyki e-commerce na świecie, z czego ponad 40 w Europie, w tym siedem w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce funkcjonują obecnie trzy takie centra, dwa we Wrocławiu i jedno w Poznaniu. W budowie są kolejne dwa: w Sosnowcu i w Kołbaskowie k.Szczecina. Firma prowadzi także Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku i biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Jak podkreślił Steven Harman, przystąpienie do programu Fulfillment by Amazon jest najprostszym sposobem dla małego lub średniego przedsiębiorstwa chcącego wejść na europejski rynek.

Redukujemy wiele barier, które pojawiają się wraz z rozszerzaniem działalności na inne kraje. Sprzedawcy mogą skupić się na sprzedaży, zamiast zastanawiać się, jak założyć nowe sieci logistyczne w innych krajach i dotrzeć do klientów na całym świecie, robimy to za nich. Myślę, że to świetny sposób dla polskich firm, by się rozwijać - powiedział.

Zapytany, co przesądziło o sukcesie firmy o globalnym zasięgu, jaką jest Amazon, odpowiedział, że recepta na sukces okazała się "dość prosta". - Przede wszystkim skupiamy się na klientach, od których zawsze zaczynamy swoją pracę, zastanawiając się, co sprawi, że ich życie będzie łatwiejsze lub lepsze, następnie pracujemy nad odpowiednim rozwiązaniem - zaznaczył Harman. Dodał, że chcąc osiągnąć sukces, nie należy obawiać się porażek, ale wyciągać z nich wnioski, konieczny jest także dobór najlepszej kadry.

Według niego w Polsce jest wiele miejsca dla firm, które mogłyby powtórzyć sukces Amazona.

źr. Centrum Prasowe PAPPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×