19 grudnia 2018

Logistyka » Logistyka

Agility gotowe do obsługi farmaceutyków

Agility gotowe do obsługi farmaceutyków

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, ​jako pierwsza firma spedycyjna uzyskał certyfikat QEP na najwyższym poziomie – Expert w zakresie zarządzania chłodniczymi łańcuchami dostaw produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych. To potwierdza, że Agility spełnia i gwarantuje najwyższe standardy transportu przesyłek wrażliwych na temperaturę. Certyfikaty QEP są przyznawane przez firmę Envirotainer.


Certyfikatem QEP Expert (Qualified Envirotainer Provider Expert) zostały objęte działania operacyjne Agility na lotnisku EuroAirport w szwajcarskiej Bazylei, które prowadzone są w ramach Pharma Competence Centre Agility (PCC). PCC odpowiada za zarządzanie zarówno chłodniczymi łańcuchami dostaw dla produktów farmaceutycznych jak i transportem w temperaturze kontrolowanej. Rocznie obsługuje ponad 20 tys. przesyłek wrażliwych na temperaturę, które są transportowane na całym świecie.


Logistyka produktów farmaceutycznych jest bardzo złożona i nie istnieją w niej uniwersalne rozwiązania, które można zastosować do obsługi wszystkich klientów. Dlatego wspólnie z podwykonawcami robimy wszystko, by zapewnić jak najwyższą jakość i standardy przy transporcie każdego ładunku. Fakt, że jako pierwsza firma spedycyjna uzyskaliśmy od Envirotainer certyfikat na poziomie Expert potwierdza, że nasze starania są skuteczne - powiedział Eric ten Kate, global wiceprezydent Life Sciences Agility.


Envirotainer to światowy lider w dziedzinie produkcji kontenerów chłodniczych do transportu lotniczego, przeznaczonych m.in. dla branży farmaceutycznej. W ramach programu Qualified Envirotainer Provider (QEP) firma ocenia spedytorów oraz linie lotnicze i przyznaje wyróżnienia tym, którzy spełniają najwyższe wymagania i standardy przewozu towarów w kontenerach chłodniczych Envirotainer.


Akredytowany operator, aby uzyskać status QEP Expert, musi mieć wdrożone i pracować w oparciu o Dobre Praktyki Dystrybucyjne (Good Distribution Practices), zarządzać magazynem do składowania produktów farmaceutycznych w temperaturze kontrolowanej od 15°C do 25°C, a także obsługiwać miesięcznie przynajmniej 15 przesyłek w kontenerach Envirotainer.


Cieszymy się z uzyskania statusu QEP Expert przez nasze Centrum Kompetencji w Szwajcarii. Wierzymy, że dzięki temu Agility będzie w stanie długoterminowo spełniać rosnące wymogi klientów z branży farmaceutycznej oraz rozwijać się wspólnie z nimi - powiedziała Karolina Gasińska-Byczkowska, branch manager Agility Logistics w Polsce.

jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×