25 maja 2019

Logistyka » Logistyka

Pożar hali w stoczni produkującej jachty w Zakrzewie

Pożar hali w stoczni produkującej jachty w Zakrzewie

20 zastępów PSP walczy z pożarem hali stoczni produkującej jachty w podpoznańskim Zakrzewie. Dym widać z kilku kilometrów, także w Poznaniu.

Straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze hali około godz. 17.

"W Zakrzewie pali się hala magazynowa należąca do stoczni jachtowej. Zgłoszenie otrzymaliśmy od pracowników tej firmy, którzy ewakuowali się i zdążyli wyjść z budynku przed przybyciem pierwszych zastępów straży" – powiedział PAP oficer prasowy KM PSP w Poznaniu kpt. Michał Kucierski.

Jak dodał, "na chwilę obecną, co bardzo nas oczywiście cieszy, nie mówimy o żadnych osobach poszkodowanych. Prawdopodobnie tych osób poszkodowanych nie będzie, ale do momentu, kiedy strażacy nie wejdą do środka i nie przeszukają całej hali, to nie będziemy mogli tego wykluczyć".

Hala, która się zapaliła, ma 20 na 60 m i 10 m wysokości.

Na miejscu pracuje 20 zastępów straży pożarnej; wykorzystywany jest także ciężki sprzęt. Ze względu na specyfikę produkcji, która była prowadzona w stoczni, na miejscu panuje bardzo duże zadymienie. Dym widać z kilku kilometrów, także w Poznaniu. Nie stanowi jednak, jak podkreślają strażacy, zagrożenia dla zdrowia osób postronnych.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×