19 kwietnia 2019

Logistyka » Logistyka

DB Schenker i jej kompleksowe usługi logistyki kontraktowej dla Veikkaus

DB Schenker i jej kompleksowe usługi logistyki kontraktowej dla Veikkaus
Firma Veikkaus korzystając z możliwości DB Schenker, wybrała rozwiązanie proponowane przez operatora dotyczące obsługi logistycznej centrum dystrybucji w pobliżu Helsinek.

Rozwiązanie zakładało przeniesienie działalności magazynowej Veikkaus z dwóch lokalizacji w Finlandii do nowego magazynu DB Schenker – Avia Distribution Centre w miejscowości Vantaa – w celu utworzenia centrum serwisowego oraz usprawnienia działań logistyczno-transportowych.

Rozwiązanie zaproponowane przez DB Schenker zapewnia magazynowanie oraz dystrybucję 230 000 przesyłek rocznie, przy łącznej liczbie 160 000 dostaw z gwarantowaną realizacją w ciągu 24 godzin do około 7 000 sklepów Veikkaus. Avia Distribution Centre oferuje także usługi o wartości dodanej, takie jak magazyn z systemem zabezpieczeń, dział wysyłki kuponów loteryjnych, etykietowanie, paletyzowanie, pakowanie oraz cięcie papieru.

Całkowita powierzchnia logistyczna centrum dystrybucji, na której znajduje się 31 000 miejsc paletowych, wynosi 20 000 m². Centrum znajduje się niedaleko głównej siedziby DB Schenker w Finlandii i zaledwie kilka kilometrów od największego lotniska w kraju – międzynarodowego portu lotniczego w Vantaa, oraz od autostrady łączącej wszystkie większe miasta.

– To nowe przedsięwzięcie jest dla nas niezwykle ważne – stwierdziła Katri Kostiainen, VP Contract Logistics and SCM, DB Schenker Finland. – Daje wyraz naszemu zaangażowaniu w zapewnianie specjalistycznej wiedzy w zakresie logistyki liderom rynkowym na całym świecie. Sprawny i nowoczesny magazyn, wydajny system zarządzania, a także posiadana przez nas wiedza i dążenie do doskonałości, pozwalają nam sprostać oczekiwaniom naszych klientów.

– Bardzo cieszymy się z możliwości dalszej współpracy z Schenkerem – mówi Lauri Noro, Head of Logistics w Veikkaus Oy. – Nasz partner logistyczny powinien znać realia naszego przedsiębiorstwa, abyśmy mogli wspólnie działać na rzecz usprawnienia poszczególnych procesów. Tak właśnie jest w przypadku firmy DB Schenker, która współtworzy logistykę naszej spółki od 1995 roku, a w roku 2011 rozszerzyliśmy naszą współpracę na cały łańcuch logistyczny. W wyniku fuzji fińskich spółek z branży gier prowadzona przez nas działalność logistyczna uległa zmianie i jesteśmy głęboko przekonani, że DB Schenker jest właściwym partnerem, który sprosta temu wyzwaniu.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×