22 stycznia 2020

Logistyka » Logistyka

Nowy oddział celny pocztowy w Lublinie

Nowy oddział celny pocztowy w Lublinie
23 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie.  Jest to wspólne przedsięwzięcie Krajowej Administracji Skarbowej oraz Poczty Polskiej, które usprawni obsługę celno-skarbową rosnącej liczby przesyłek w ruchu międzynarodowym.

Nowy oddział celny pocztowy w Lublinie jest efektem współpracy Krajowej Administracji Skarbowej i Poczty Polskiej, które stanęły przed wyzwaniem jakie przyniósł niezwykle dynamiczny wzrost liczby przesyłek przywożonych do Polski z krajów trzecich, zwłaszcza z Chin.

Jednym z efektów tej współpracy jest uruchomienie tranzytu przesyłek pocztowych drogą kolejową z chińskich baz logistycznych przez kolejowy port przeładunkowy w Małaszewiczach i sortownię Poczty Polskiej w Lublinie. Nowy Jedwabny Szlak połączył Europę z Dalekim Wschodem Azji.

Przesyłki pocztowe wędrują z Chin do Europy także drogą lotniczą, poprzez warszawskie Okęcie. Zadaniem Oddziału Celnego Pocztowego jest zapewnienie należytego poziomu kontroli celno-skarbowej towarów, będących przedmiotem międzynarodowej wymiany handlowej, w tym również przesyłek pocztowych.

- Polska jest ważnym krajem tranzytowym. Budowa nowego Jedwabnego Szlaku powoduje, że polski rynek jest bardzo atrakcyjny. Dlatego zdecydowaliśmy o inwestycjach w modernizację struktury logistycznej. Obsługa rosnącej liczby przesyłek z zagranicy wymaga także dobrej współpracy pocztowców i służb celnych. Ważne jest sprawne stosowanie procedur celnych na całej trasie przesyłek, w szczególności w sortowniach Poczty Polskiej, dzięki czemu przesyłki szybciej trafią do adresatów – powiedział prezes Zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

W nowej jednostce w Lublinie będzie pracowało 48 funkcjonariuszy celno-skarbowych oraz 40 pocztowców. Docelowo obsługiwanych może być około 100 tys. przesyłek dziennie.

źr. KAS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×