29 stycznia 2020

Logistyka » Logistyka

Ekologiczny terminal i jego niezwykły mieszkaniec

Ekologiczny terminal i jego niezwykły mieszkaniec
DB Schenker otworzył nowy, ekologiczny terminal pod Wrocławiem. W nowej lokalizacji, położonej przy autostradzie A4, blisko wrocławskiego lotniska, zadomowił się Krasnal Logistyk.

W terminalu DB Schenker w Nowej Wsi Wrocławskiej zagościł Krasnal Logistyk: - Operator logistyczny wyprowadza terminale poza miasta. To mi się podoba, bo kto z mieszkańców chciałby być sąsiadem wielkiego terminalu. My, krasnale, przybyliśmy do Wrocławia właśnie po to, aby pomagać mieszkańcom – wyjaśnia Krasnal Logistyk.

Historia wrocławskich krasnali zaczęła się od Chochlika Odrzańskiego. Dawno temu dobił do brzegu i zacumował na dłużej. Jego żarty i psoty mogły być uciążliwe. Plątał sznurówki w butach, farbował wodę w fontannach, dosypywał sól do cukiernic we wrocławskich gospodach.

- Wszyscy mieli go trochę dość, ale chochlik był tak mały i szybki, że nikt nie mógł go złapać. Ludzie poprosili wtedy o pomoc krasnali, czyli nas. Krasnale pod wodzą najsympatyczniejszego, Życzliwka, pojmały złośliwego stworka i nakłoniły do odpłynięcia w siną dal. Od tamtej pory dobrze nam się żyje w mieście. Doglądamy, aby nikt nie płatał złośliwych figli mieszkańcom – powiedział Krasnal Logistyk.

Nowy terminal DB Schenker jest dwukrotnie większy od poprzedniego – ma ponad 8000 metrów kwadratowych powierzchni operacyjnej i 1300 biurowej. Leży na działce o powierzchni liczącej blisko 7 hektarów – Mogę spokojnie skupić się na pilnowaniu porządku i tego by przesyłki trafiały na czas, na miejsce i na pewno. O inne kwestie zadbano już wcześniej. Budynek nie szkodzi przyrodzie. Emisja dwutlenku węgla jest niższa, oszczędza wodę i ciepło. Dzięki temu w ciągu roku do atmosfery trafi ponad 230 ton dwutlenku węgla mniej. Nowy terminal został wyposażony w kolektory słoneczne, które podgrzewają wodę, a w kotłowni zamontowano nowoczesny i oszczędny piec kondensacyjny. Mamy też wielki zbiornik o pojemności 6500 litrów, w którym gromadzimy deszczówkę wykorzystywaną później do celów gospodarczych. Dzięki temu można zaoszczędzić dziennie nawet do 3 tys. litrów wody. Mamy też oświetlenie typu LED – te świetne świetlne technologie na miarę XXI wieku, pozwalają ograniczyć zużycie prądu o nawet 60% – objaśnia Krasnal Logistyk.

Inwestycja o wartości 45 milionów złotych jest nową siedzibą wrocławskiego oddziału DB Schenker. Wyróżnia się nie tylko dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań. W terminalu wykorzystywane są już nadwozia wymienne zamiast tradycyjnych naczep. Swap body z podwójną podłogą służą do połączeń międzyterminalowych i do końca 2019 roku będzie ich aż 800 w krajowej sieci operatora logistycznego.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×