21 lutego 2020

Logistyka » Logistyka

Nowy park logistyczny pod Lublinem

Nowy park logistyczny pod Lublinem
MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Lublina. Będzie to drugie centrum w tej części kraju realizowane przez wiodącego dewelopera powierzchni magazynowych.

Obiekty planowane w nowej lokalizacji dostarczą łącznie około 51,5 tys. m2 nowoczesnych powierzchni. 

MLP Group planuje budowę kolejnego, dużego parku logistycznego. W ramach projektu przygotowywana jest budowa trzech obiektów o łącznej powierzchni około 51,5 tys. m2 nowoczesnych powierzchni magazynowo – produkcyjnych. Park logistyczny powstanie na działce o powierzchni o 10,5 hektara.
- W rejonie Lublina spotykamy się cały czas z dużym zainteresowaniem potencjalnych najemców na nowoczesne powierzchnie magazynowe. Dlatego chcemy poszerzyć naszą ofertę uruchomiając drugi już park logistyczny zlokalizowany na tym rynku. Zakładamy rozpoczęcie jego budowy jeszcze w tym roku – podkreśliła Agnieszka Góźdź dyrektor działu sprzedaży MLP Group S.A.

Inwestycja będzie zlokalizowana w podlubelskim Świdniku. Znajdować się będzie zaledwie 1,5 km od węzła Zadębie na drodze ekspresowej S12 i S17 stanowiącej obwodnicę Lublina i jednocześnie główną oś transportową województwa lubelskiego łączącą m.in. Warszawę i Piotrków Trybunalski z Ukrainą.

Nowy park logistyczny będzie oddalony tylko 10 kilometrów od centrum Lublina i 3 kilometry od centrum Świdnika. Odległość do lubelskiego lotniska wyniesie z kolei 5 kilometrów, a do centrum Warszawy około 190 kilometrów. W pobliżu centrum funkcjonuje przystanek autobusowy oraz stacja PKP, dzięki którym pracownicy będą mieli łatwy dostęp do środków transportu publicznego.

Planowany park logistyczny będzie drugim centrum MLP Group w tej części kraju. Pierwszym jest MLP Lublin zlokalizowany na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w pobliżu centrum miasta. Park oferujący 45 tys. m2  został już w całości skomercjalizowany. Obecnie funkcjonuje w nim trzech najemców: ABM Greiffenberger Polska, Stokrotka oraz firma Turck.

Zgodnie ze strategią „build & hold”  MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu.  Doceniają to najemcy, którzy przez cały okres współpracują z tymi samymi osobami odpowiadającymi za wysoką jakość świadczonych usług.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×