22 lutego 2020

Logistyka » Logistyka

FM Logistic zainwestuje 150 mln USD w magazyny w Indiach

FM Logistic zainwestuje 150 mln USD w magazyny w Indiach
5-letnia inwestycja ma zwiększyć własną przestrzeń magazynową firmy w oparciu o możliwości stworzone przez indyjską reformę podatkową (Goods and Services Tax)

FM Logistic ogłosiła plany pięcioletniej inwestycji o wartości 150 mln USD, obejmującej jej własną przestrzeń magazynową oraz centra dystrybucyjne w Indiach. Dzięki inwestycji, w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy, utworzone zostanie blisko 500 nowych miejsc pracy.

W kwietniu 2019 r. firma rozpocznie eksploatację magazynu do obsługi wielu klientów w narodowym regionie stołecznym Delhi oraz rozbudowę magazynu w Bombaju. FM Logistic nabyło również 15,5 hektarów ziemi pod budowę nowego magazynu w Jhajjar, w pobliżu Gurugram.

Nowy obiekt, zaprojektowany przez siostrzaną firmę NG Concept, zapewni 70 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, która pomieści do 100 000 palet. Oprócz zwiększenia możliwości magazynowych i transportowych w Indiach, FM Logistic zainwestuje w nowe systemy zarządzania magazynami i transportami, które usprawnią monitorowanie przesyłek przez klientów.

Inwestycja jest częściowo związana z możliwościami rozwojowymi jakie oferuje reforma dotycząca podatku od towarów i usług w Indiach – GST.

Jak mówi Jean Christophe Machet, dyrektor generalny FM Logistic - Rynek indyjski ma ogromny potencjał, co widzimy od momentu przejęcia firmy Spear Logistics w 2016 r. Reforma podatku GST umożliwiła nam usprawnienie i optymalizację naszej działalności. Spodziewamy się solidnego, dwucyfrowego wzrostu w Indiach w roku finansowym 2019-20.

FM Logistic poinformowała również o powołaniu Alexandre Amine Soufianiego na stanowisko nowego dyrektora zarządzającego w Indiach, ze skutkiem od 1 kwietnia 2019 roku.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×