20 maja 2019

Logistyka » Centra logistyczne

Sandmix w Śląskim Centrum Logistycznym

Sandmix w Śląskim Centrum Logistycznym
Firma Sandmix, krajowy lider w produkcji suszonych żwirków kwarcowych, otworzyła w Sosnowcu całodobowy magazyn dystrybucyjny. Przyspieszy on dostarczanie pełnego asortymentu materiałów na potrzeby realizacji wymagających inwestycji.
Magazyn o powierzchni 1000 mkw. znajduje się na terenie Śląskiego Centrum Logistycznego (SCL) w Sosnowcu. Dzięki lokalizacji w pobliżu drogi Warszawa-Cieszyn oraz zaledwie 4 km od autostrady A4, możliwy będzie sprawny transport zamówionych przez klientów partii towarów. Duża powierzchnia manewrowa dostępna na terenie SCL gwarantuje szybkość działań przeładunkowych, co jest szczególnie istotne przy realizacji zamówień obsługujących złożone inwestycje.

Śląskie Centrum Logistyczne – nowi najemcy

Magazyn funkcjonuje przez 6 dni w tygodniu w systemie całodobowym, dzięki czemu wysyłka towarów odbywa się bez opóźnień. Nowe centrum magazynowo-dystrybucyjne służy do składowania oraz dalszego przesyłu wytwarzanych przez firmę Sandmix suszonych piasków i żwirów. Produkty przechowywane są w opakowaniach papierowych o wadze 25 kg oraz big-bagach, w których w zależności od rodzaju kruszywa, mieści się od 1000 kg do 1200 kg surowca.
- Lokalizacja magazynu firmy Sandmix na terenie SCL nie tylko zwiększa możliwości przesyłowe, ale podnosi także elastyczność realizacji zamówień: – Dzięki wieloletniej współpracy z branżą budowlaną oraz przemysłową, posiadamy szeroką wiedzę o potrzebach naszych klientów. Poza najwyższą jakością i zgodnością materiałów z wymogami projektowymi, najważniejsza jest szybkość realizacji zamówień. Nowe centrum magazynowo-dystrybucyjne gwarantuje, że dostarczymy materiały na czas, nawet w najbardziej odległe tereny, na których prowadzone są inwestycje – mówi Andrzej Rams z firmy Sandmix.

Sandmix Sp. z o.o. pozyskuje oraz dostarcza kruszywa kwarcowe. W ofercie firmy znajdują się piaski i żwiry, które ze względu na dużą zawartość dwutlenku krzemu - Si02, powyżej 97 proc. są bardzo odporne na ścieranie oraz ściskanie. Firma Sandmix ma własne laboratorium, w którym przeprowadzane są niezbędne badania i kontrole jakościowe produktów.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×