24 maja 2018

Logistyka » Centra logistyczne

P3 ogłasza plany ekspansji w Polsce

P3 ogłasza plany ekspansji w PolsceP3, właściciel, deweloper oraz zarządca nieruchomości logistycznych w Europie poinformował o planach ekspansji w Polsce. Inwestor – deweloper, który od dziesięciu lat odnosi sukcesu na polskim rynku powierzchni logistycznych, planuje jeszcze dynamiczniejszy rozwój wynikający m.in. z zakupu gruntu w sąsiedztwie istniejącego parku logistycznego P3 Poznań. P3 planuje także rozwijać i rozbudowywać cztery istniejące parki logistyczne w Polsce, jak również inwestować w kolejne projekty w zupełnie nowych lokalizacjach w ciągu nadchodzących miesięcy.
- Ostatnio nabyliśmy portfolio 11 obiektów logistyczno – dystrybucyjnych w Hiszpanii o łącznej powierzchni 322.500 mkw., co pozwoliło na zwiększenie portfela nieruchomości w kraju z 70.000 mkw. do prawie 400.000 mkw.. Ta ostatnia akwizycja oznacza także początek tego procesu w Polsce - powiedział Peter Bečár, Managing Director CEE w P3 Logistic Parks.
W Robakowie koło Poznania, P3 kupiło działkę o powierzchni 49,2 ha – co pozwoli na podwojenie wielkości parku P3 Poznań. Budowa rozpocznie się w 2018 r., w nowej części parku może powstać sześć budynków o łącznej powierzchni nawet 250.000 mkw.
Dzięki inwestycji P3 w regionie pojawią się nowe firmy, które stworzą nowe miejsca pracy i nowe możliwości. Obecnie w parku P3 Poznań pracuje około 1400 osób. Dzięki tej ekspansji zwiększą się także wpływy do budżetu gminy z tytułu podatków.
X Polecamy artykuł:
Port Centralny w porcie Gdańsk

To najpewniej nie koniec akwizycji P3 w Polsce w tym roku. Spółka aktualnie analizuje także ofertę gruntów dostępnych w kluczowych lokalizacjach i ma nadzieję na zakup ziemi już w najbliższych miesiącach.
Równolegle do planowanych nowych inwestycji P3 rozwija także istniejące, dobrze znane i doceniane przez najemców projekty. Obecnie trwają budowy na parków logistycznych: P3 Poznań i P3 Błonie. W budowie jest łącznie prawie 80.000 mkw. w dwóch budynkach, a wkrótce dołączą do nich kolejne.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×