24 maja 2018

Logistyka » Centra logistyczne

Westwing przeprowadza się do Pruszkowa

Westwing przeprowadza się do PruszkowaFirma Westwing wynajęła około 4 000 mkw. powierzchni magazynowej w parku Hillwood & PHN Pruszków, którego inwestorami są firmy Hillwood i Polski Holding Nieruchomości. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.
Westwing to międzynarodowy lider e-commerce w branży wyposażenia i dekoracji wnętrz. Firma działa w 14 krajach na 3 kontynentach. W listopadzie 2016 roku w warszawskim centrum handlowym Arkadia został otwarty pierwszy stacjonarny sklep Westwing w Europie.
- Nowoczesny i doskonale zorganizowany magazyn to podstawa naszej działalności.
Z Warszawy wysyłamy paczki nie tylko do klientów w całej Polsce, ale również w Czechach i na Słowacji. Mamy nadzieję, że większa powierzchnia magazynu zlokalizowanego w świetnym punkcie komunikacyjnym pozwoli nam szybciej i wygodniej realizować zarówno zamówienia online, jak i sklepu stacjonarnego - powiedział Tomasz Kasperski, dyrektor zarządzający Westwing Home & Living na Europę Środkową.
- Relokacja magazynu do strefy podwarszawskiej to trend, który obserwujemy wśród najemców od kilku lat. Jego główną przyczyną jest znaczący rozwój infrastruktury drogowej. Nowa sieć dróg pozwala na szybką komunikację z Warszawą, przy zachowaniu niższych kosztów najmu. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc firmę Westwing w wyborze nowej lokalizacji, która przyczyni się do jej dalszego rozwoju - mówi Grzegorz Paluch, dyrektor w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych, Colliers International.
Hillwood & PHN Pruszków, do którego wprowadzi się Westwing to centrum magazynowe zlokalizowane w Parzniewie, 3 km od węzła „Pruszków” (autostrada A2) i 20 km od centrum Warszawy. Inwestycja, realizowana wspólnie przez polski Holding Nieruchomości i amerykańską grupą Hillwood, obejmuje 6 budynków o łącznej powierzchni około  95 000 mkw. Budowa parku rozpoczęła się na początku 2017 roku. Otwarcie pierwszego obiektu, w którym powierzchnię wynajęła firma Westwing, zaplanowano na wrzesień tego roku.
W 2016 roku dział powierzchni logistycznych i przemysłowych firmy Colliers pośredniczył w wynajmie ponad 608 tys. mkw. powierzchni magazynowych.
jagr./Colliers

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×