23 lipca 2018

Logistyka » Centra logistyczne

ALB Logistics wprowadzi się do Śląskiego Centrum Logistycznego

ALB Logistics wprowadzi się do Śląskiego Centrum Logistycznego

Firma logistyczna podpisała umowę dotyczącą najmu 3 250 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Śląskim Centrum Logistycznym należącym do Biura Inwestycji Kapitałowych. Powierzchnia dedykowana ALB Logistics powstaje w nowobudowanej hali, która według planów będzie gotowa jeszcze w tym roku. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

Powierzchnia przeznaczona dla nowego najemcy powstaje w nowobudowanej hali nr 5, która według planów będzie gotowa jeszcze w tym roku. W transakcji pośredniczyła agencja AXI IMMO.

ALB Logistics jest nowym klientem Biura Inwestycji Kapitałowych. Najemca specjalizuje się w usługach logistycznych, spedycyjnych i magazynowych.


Podpisana umowa potwierdza, że oferowane przez nas powierzchnie w nowobudowanej hali w Sosnowcu są bardzo atrakcyjne dla najemców. Prowadzimy jeszcze negocjacje w zakresie komercjalizacji pozostałej powierzchni w ramach tej inwestycji. Oddanie do użytku nowego obiektu przełoży się na wzrost skali działania i osiąganych wyników – powiedział Mirosław Koszany, prezes BIK  S.A.

Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu jest dotychczas największym przedsięwzięciem inwestycyjnym zrealizowanym przez Biuro Inwestycji Kapitałowych. Na powierzchni 9,5 ha zbudowane zostały dotychczas hale magazynowe o łącznej powierzchni 35 tys. mkw., z czego 2 tys. mkw. przeznaczone jest na powierzchnie biurowe. Obiekty wyposażone są we wszystkie nowoczesne rozwiązania w zakresie składowania i bezpieczeństwa.

Nowobudowana hala nr 5 docelowo będzie oferowała 11,5 tys. mkw. Obiekt będzie dysponował powierzchniami przeznaczonymi pod wysokie składowanie oraz powierzchniami przeładunkowymi z dużą liczbą doków. W ramach realizowanej rozbudowy Śląskiego Centrum Logistycznego planowane jest również przeznaczenie części powierzchni na cele cross-dockingu.

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania dwóch istotnych arterii komunikacyjnych - autostrady A4 łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski i wschodniej obwodnicy Śląska – drogi S1 prowadzącej przez Cieszyn na południe Europy. Lokalizacja stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia dystrybucji na cały region Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego oraz, poprzez doskonały układ komunikacyjny, do południowych sąsiadów Polski.


X Polecamy artykuł:
Śmigła zablokowały drogę

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×