17 grudnia 2018

Logistyka » Centra logistyczne

Sieć pizzerii Papa John’s w Ideal Distribution Center

Sieć pizzerii Papa John’s w Ideal Distribution Center

Amerykański gigant restauracyjny wciela w życie plany ekspansji na polskim rynku i wynajmuje blisko 1600 mkw. powierzchni magazynowo – produkcyjnej i biurowej na warszawskim Okęciu.  

W procesie najmu właściciel marki skorzystał z usług doradczych agencji nieruchomości komercyjnych AXI IMMO.Papa John’s International to trzecia co do wielkości na świecie sieć pizzerii, w ramach której na 45 rynkach funkcjonuje ponad 5 tys. restauracji. Główna siedziba firmy znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky. W październiku, w oficjalnym komunikacie, spółka ogłosiła ekspansję na nowe rynki, informując o podpisaniu porozumień na rozwój działalności m.in. Polsce, gdzie planowane jest otwarcie ponad 20 restauracji.

Rozwój sieci prowadzony jest w modelu franczyzowym. W Polsce sieć jest prowadzona przez PJ Western Retail Investments Ltd. – jednego z największych franczyzodawców, który prowadzi 120 punktów na terenie Rosji i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.


W ramach realizacji strategii wprowadzenia sieci restauracji Papa John’s na polski rynek przystąpiliśmy do poszukiwania odpowiedniej powierzchni z przeznaczeniem na nasze Centrum Jakości. Miejsce, gdzie są produkowane i składowane świeże podkłady do pizzy i produkty do ich przygotowania, które są dostarczane kilka razy w tygodniu do naszych restauracji. Wiedzieliśmy, że musi ona spełniać odpowiednie wymogi sanitarne i lokalizacyjne. Ostatecznie wybór padł na inwestycję Ideal Distribution Center, która spełnia nasze oczekiwania we wszystkich aspektach – komentuje Ewelina Rzedkowska, operation director Papa John’s Poland  


Kluczowym zadaniem było właściwe rozpoznanie potrzeb Klienta. Okazało się, że podstawowe kryteria to standard budynku przystosowany do produkcji i obrotu artykułami spożywczymi oraz centralna  i dobrze skomunikowana lokalizacja obiektu, która jest szczególnie ważna ze względu na wczesną fazę rozwoju biznesu. Cieszymy się, że obiekt który zaproponowaliśmy Klientowi wpisał się w jego potrzeby -   mówi Karol Osiecki, Associate Director Industrial & Development w AXI IMMO Group.


Ideal Distribution Center to centrum dystrybucyjne w formacie Small Business Unit, które łączy funkcje magazynowe i biurowe.  Składa się z sześciu budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 40 tys. mkw. Pomieszczenia biurowe, które bezpośrednio przylegają do hal magazynowych pełnią dla  nich funkcję zaplecza administracyjnego oraz socjalnego. Lokalizacja ok. 9 km od centrum Warszawy, w niedalekiej odległości od lotniska Okęcie, węzła autostrady S2/A2 Salomea — Wolnica oraz drogi łączącej Trasę Katowicką z Alejami Jerozolimskimi, czyni z Ideal Distribution Center idealne miejsce z perspektywy logistyki i rozwoju biznesu.

jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×