17 października 2018

Logistyka » Centra logistyczne

Ponad 82 tys. mkw dla Corning Optical Communications

Ponad 82 tys. mkw dla Corning Optical Communications

We wtorek, 14 listopada b.r., uroczystością wmurowania kamienia węgielnego zainaugurowano budowę nowego obiektu produkcyjno – magazynowego o powierzchni 39 tys.mkw  dla Corning Optical Communications Polska w SEGRO Logistics Park Stryków. Będzie to, obok istniejącego już na terenie parku od 2006 roku budynku o powierzchni 43 tys. mkw., drugi w Strykowie zakład Corning. W transakcji pośredniczyła agencja JLL.
Współpraca między SEGRO i Corning trwa już prawie 12 lat – firma była pierwszym w Polsce klientem dewelopera, zarządcy oraz właściciela nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Budowa nowego obiektu sprawi zaś, że Corning stanie się jednym z największych polskich klientów SEGRO pod względem zajmowanej powierzchni. Firma przewiduje otwarcie nowego budynku o powierzchni 39 tys. mkw., z których aż 6 tys. mkw. będą stanowiły biura, w trzecim kwartale 2018 roku. Nowy obiekt zostanie poddany rygorystycznej ocenie BREEAM.


Istniejący w Strykowie zakład już dziś jest największym obiektem Corning w Europie, a dzięki nowemu budynkowi nasze możliwości zwiększą się niemal dwukrotnie. Na poziomie globalnym organizacja docenia jakość pracy, zaangażowanie i profesjonalizm polskich pracowników, dlatego też firma zdecydowała się na nową inwestycję właśnie w Polsce. Za Strykowem przemawia obecność świetnych specjalistów, absolwentów łódzkich uczelni. Jego atutem jest także dogodny dojazd autostradą, który ułatwia naszym pracownikom dotarcie do pracy. W polskim oddziale Corning zatrudnionych jest ponad 2500 osób, głównie pracowników produkcyjnych i inżynierów. Fizyczny rozwój naszej działalności biznesowej będzie oczywiście oznaczał również zwiększone zapotrzebowanie na jej obsługę – podsumowuje Mariusz Bielawski, dyrektor zakładu, członek zarządu Corning Optical Communications Polska.


jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×