17 października 2018

Logistyka » Centra logistyczne

DB Schenker uruchamia największe centrum logistyczne w Madrycie

DB Schenker uruchamia największe centrum logistyczne w Madrycie

DB Schenker  otworzył swoje największe centrum logistyczne w Hiszpanii, zlokalizowane w Madrycie na terenie o powierzchni 60 000 m2. W obiekcie będą realizowane operacje krajowego i międzynarodowego transportu lądowego, projekty specjalne oraz obsługa przesyłek lotniczych i oceanicznych dla klientów ze stolicy kraju.
Nowe centrum logistyczne w Madrycie, położone w dzielnicy Vicálvaro, zajmuje powierzchnię ośmiu boisk piłkarskich. Znajduje się tu budynek biurowy i dwa obiekty operacyjne. Pierwszy z nich to terminal przeładunkowy o powierzchni 10 170 m2, z możliwością powiększenia do 12 200 m2. Obszar ten obejmuje 112 ramp hydraulicznych do załadunku i rozładunku samochodów, a także plac manewrowy przeznaczony dla ruchu ciężarówek i furgonetek.


Drugi budynek to magazyn służący do obsługi i przechowywania przesyłek lotniczych i oceanicznych. Zajmuje powierzchnię 1 680 m2, z możliwością powiększenia do 2 900 m2.


Trzykondygnacyjne biuro, każda z nich to 1 100 m2, zostało zaprojektowane w formie wygodnego, otwartego pomieszczenia, aby ułatwić pracownikom codzienną pracę i zapewnić im większy komfort.


Projekt powstał w zgodzie z koncepcją zrównoważonego biznesu DB Schenker, według której wydajne rozwiązania logistyczne i transportowe jednocześnie minimalizują globalny wpływ na środowisko. Obiekt wyposażono w 120 fotowoltaicznych paneli słonecznych, które wytwarzają znaczną część zużywanej energii elektrycznej. Ponadto wszystkie urządzenia oświetleniowe zasilane są diodami LED, a system klimatyzacji wyposażony jest w technologię VRF (Variable Refrigerant Flow - elastyczne i energooszczędne ogrzewanie i chłodzenie) z odzyskiem ciepła.

jagr./DB SchenkerPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×