17 października 2018

Logistyka » Centra logistyczne

Rusza rekrutacja do nowego centrum logistycznego FM Logistic w gminie Psary

Rusza rekrutacja do nowego centrum logistycznego  FM Logistic w gminie Psary

W lutym 2018 roku zakończony zostanie I etap budowy nowego centrum logistycznego FM Logistic w Sarnowie (gmina Psary, woj. śląskie). Do tego czasu powstaną dwie hale magazynowe o powierzchni ponad 20 tys. m2, budynki zaplecza i parkingi. W najbliższych latach planowana jest dalsza rozbudowa, o kolejne 8 hal magazynowych. Łączna powierzchnia centrum osiągnie wtedy ponad 100 tys. m2. Obecnie firma rozpoczęła pierwsze rekrutacje  do 10 centrów logistycznych w Polsce.
Nowa inwestycja w gminie Psary to już dziesiąte centrum logistyczne FM Logistic w naszym kraju. Powstaje ono kosztem 77 milionów złotych. Jako pierwsze w Polsce będzie posiadało certyfikat LEED (Leadewrship in Energy and Environmental Design) potwierdzający, że obiekty zaprojektowane i wybudowane zostały przy zastosowaniu technologii przyjaznych środowisku. Dzięki temu użytkowanie centrum odbywać się będzie w zgodzie z naturą i jej zasobami oraz w trosce o zdrowie i komfort przyszłych użytkowników.


Realizujemy program rozwoju firmy w Polsce. Zakłada on uruchamianie kolejnych platform logistycznych w nowych lokalizacjach. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom nowe powierzchnie magazynowe i usługi wspomagające procesy logistyczne. Jesteśmy też bardziej elastyczni i łatwiej możemy reagować na potrzeby klientów – mówi Agnieszka Walawender z FM Logistic Polska. – Inwestycja w Psarach oznacza wiele nowych miejsc pracy w regionie. W samym centrum, w pierwszym etapie zatrudnionych zostanie ok 40 pracowników. W miarę rozbudowy centrum będziemy rekrutowali kolejne osoby – dodaje.


jagr/FM LogisticPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×