19 października 2018

Logistyka » Centra logistyczne

Sosnowiec strategiczny dla rozwoju DSV Solutions

Sosnowiec strategiczny dla rozwoju DSV Solutions

Firma DSV Solutions przedłużyła i rozszerzyła umowę najmu w parku magazynowym Panattoni Park Sosnowiec oraz zdecydowała się o otworzeniu drugiego oddziału w centrum Goodman Sosnowiec. Łącznie w tym mieście DSV Solutions będzie zajmować 20 tys. m kw. powierzchni magazynowej. W renegocjacji warunków kontraktu oraz poszukiwaniu nowej lokalizacji DSV Solutions doradzali eksperci JLL.
Oddział DSV Solutions w Panattoni Park Sosnowiec, który jest dedykowany projektom z obszaru automatyki przemysłowej i obsługi just-in-time, po ekspansji zajmuje 10 000 mkw. Z kolei nowa lokalizacja firmy, która obejmuje powierzchnię 10 000 mkw. w inwestycji Goodman Sosnowiec, zostanie otworzona z myślą o projekcie z sektora motoryzacyjnego dla globalnego producenta części zamiennych. Start oddziału jest planowany na początek drugiego kwartału 2018 r.


Sosnowiec to jedna ze strategicznych lokalizacji wspierających dynamiczny rozwój DSV Solutions. Cały czas rozszerzamy zarówno portfolio naszych klientów, jak i zakres świadczonych usług. Nasza uwaga koncentruje się również na zwiększaniu zaawansowania procesów logistycznych obsługiwanych przez firmę. To świetna wiadomość dla zespołu DSV Solutions, który dzięki dynamicznej ekspansji ma możliwość ciekawej i rozwojowej pracy dla prestiżowych klientów - tłumaczy Rafał Pawłowski,.


Górny Śląsk to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej konkurencyjnych rynków magazynowych w Polsce. Region charakteryzuje się wysoką podażą powierzchni, atrakcyjnymi stawkami czynszowymi i rozwiniętym rynkiem pracy. To przyciąga najemców poszukujących lokalizacji wspierających dynamiczny rozwój biznesu -  komentuje Mateusz Iłowiecki, starszy konsultant w dziale powierzchni magazynowo – przemysłowych w  JLL.

X Polecamy artykuł:
Tragiczny wypadek w Srocku

jagr.prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×