22 stycznia 2019

Logistyka » Centra logistyczne

Chodnikowe panele fotowoltaiczne w Prologis Park Budapest

Chodnikowe panele fotowoltaiczne w Prologis Park Budapest

Węgierski start-up Platio dostarczy ergonomiczne systemy odnawialnej energii z wykorzystaniem wykonanych z plastiku pochodzącego z recyklingu bardzo wydajnych paneli słonecznych montowanych w płytach chodnikowych. Prologis Park Budapest-Harbor jest pierwszym centrum logistycznym na świecie, które na co dzień wykorzystuje to ekologiczne rozwiązanie technologiczne.


Panele słoneczne o łącznej powierzchni 4,7 metrów kwadratowych są zamontowane w chodniku znajdującym się w pobliżu stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie parku. W słoneczne dni system o mocy szczytowej 720 Wp zasili park zieloną energią; natomiast niezużyta energia zostanie wykorzystana przez pobliski biurowiec.


W Prologis zrównoważony rozwój jest podstawą naszych działań, a nawet więcej – jest wpisany w nasze DNA. Wprowadzamy wiele ekologicznych rozwiązań w naszych magazynach, a z myślą o kolejnych innowacjach skupiamy naszą uwagę na testowaniu technologii przyszłości, takich jak odnawialne źródła energii i rozwiązania oferowane przez Platio. Nasi klienci wiedzą, że współpraca z Prologis może pomóc im w skutecznym i bardziej zrównoważonym prowadzeniu działalności - mówi  László Kemenes, senior vice president and country manager, Prologis na Węgrzech

jagr./prologisPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×