13 listopada 2019

Logistyka » Centra logistyczne

GEFCO w Psarach

GEFCO w Psarach
Firma GEFCO Polska otwiera nową lokalizację w Psarach. Biuro oraz magazyn typu cross-dock położone blisko węzła komunikacyjnego na trasie Katowice-Warszawa zastąpią dotychczasowe powierzchnie firmowe zajmowane w Czeladzi. Zmiana wynika z dynamicznego rozwoju oddziału, w tym pozyskania nowych klientów.

Nowa lokalizacja GEFCO Polska w Psarach w woj. śląskim została otwarta na początku sierpnia. Przeprowadzka z dotychczasowego biura w Czeladzi była podyktowana przede wszystkim koniecznością zwiększenia powierzchni zajmowanych przez firmę. Przesłanką do zmiany jest zarówno dynamiczny rozwój oddziału i pozyskanie nowych klientów, jak również chęć podniesienia komfortu pracy zespołu.

Nowe biuro i magazyn GEFCO Polska znajdują się na terenie DL Invest Park, który zlokalizowany jest blisko węzła komunikacyjnego na drodze krajowej nr 86 z Katowic w kierunku Warszawy. Kolejnym atutem jest bliskość lotniska, co jest istotnym ułatwieniem zarówno dla klientów, jak i pracowników firmy. W lokalizacji w Psarach mieści się magazyn typu cross-dock o powierzchni 2845 mkw. (zamiast dotychczasowych 2263 mkw.) posiadający z jednej strony 10 docków naczepowych, zaś z drugiej strony 2 docki naczepowe, 8 ramp kurierskich oraz 1 rampę najazdową. Taki układ projektowy pozwoli GEFCO Polska na optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej do działalności cross-dockowej.

Nowy magazyn klasy A jest w pełni zabezpieczony i monitorowany. Ponadto umożliwia on powiększenie skali działania oraz uruchomienie usługi magazynowania w formie wysokiego składowania. Obsługą obiektu, który czynny jest 5 dni w tygodniu 24h/ dobę, zajmują się wysoko wykwalifikowani specjaliści GEFCO Polska mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. W magazynie zastosowano ekologiczne rozwiązania mające na celu zmniejszenie zużycia energii i ciepła – należą do nich m.in.: bogata siatka świetlików wykorzystujących naturalne światło, lampy LED z czujkami ruchu oraz centralne ogrzewanie.

W nowej lokalizacji GEFCO Polska w Psarach znajduje się również przestronne biuro o pow. 692 mkw. (zamiast dotychczasowych 510 mkw.), w którym swoje wydzielone pomieszczenia ma spedycja drobnicowa i całopojazdowa. Zespół może korzystać z takich udogodnień jak pokój relaksu i ogródek.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×