23 stycznia 2020

Logistyka » Flota samochodowa

Pierwsza ciężarówka hybrydowa we flocie Biedronki

Pierwsza ciężarówka hybrydowa we flocie Biedronki
Flota sieci sklepów Biedronka wzbogaciła się o pierwszy na świecie seryjnie produkowany hybrydowy samochód ciężarowy Fuso Canter Eco Hybrid. To kontynuacja proekologicznych działań firmy oraz kolejny skok technologiczny w dziedzinie transportu drogowego.
Sieć sklepów  Biedronka od lat realizuje przyjęte przez siebie wysokie standardy dotyczące polityki ekologicznej. Jednym z obszarów realizacji tych założeń jest logistyka i rozwój floty, która regularnie powiększa się o innowacyjne samochody ciężarowe.  
Najnowszym pojazdem we flocie sieci jest Fuso Canter Eco Hybrid – pierwszy na świecie seryjnie produkowany hybrydowy samochód ciężarowy, stworzony przez koncern Daimler, który wytwarza również pojazdy marki Mercedes-Benz.

Jaka będzie przyszłość samochodów elektrycznych w Polsce?

Samochody Fuso Canter Eco Hybrid to obecnie lider w dziedzinie ekologicznego i efektywnego transportu. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej ciężarówki tego typu spalają przeciętnie do 23 proc. mniej paliwa niż podobne z napędem dieslowskim. Dodatkową zaletą tej konstrukcji jest jej cicha praca – samochód rusza z użyciem jedynie silników elektrycznych. Dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi kierowca jest informowany o wszelkich parametrach jazdy i w razie konieczności może zareagować, korygując swój styl prowadzenia. Ciężarówka może zabrać niemal 3 tony towarów.


15 października br. w Kielcach odbyła się uroczystość przekazania pierwszego samochodu Fuso Canter. Kluczyki na ręce Marcina Dopierały, dyrektora logistyki Jeronimo Martins Polska, przekazał Sławomir Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży flotowej Mercedes-Benz Trucks.
- Podstawą działań naszego zespołu transportu jest ustawiczne zmniejszanie odległości pokonywanej przez samochody między centrum dystrybucyjnym a sklepami oraz stawianie na nowoczesne rozwiązania techniczne i regularne wymiany pojazdów na nowsze modele, zgodne z obowiązującymi normami europejskimi – mówi Marcin Dopierała, dyrektor logistyki JMP. – Średni wiek naszego pojazdu to niecałe 4 lata, a nasza flota wzbogaca się co roku o ponad 100 nowych ciężarówek. Pojawienie się pierwszego hybrydowego samochodu ciężarowego Fuso Canter Eco Hybrid to przykład innowacji, szczególnie ważny w przypadku aglomeracji miejskich, gdzie dostosowanie pojazdu do miejsca realizacji dostaw ma wyjątkowe znaczenie.
Biedronka od lat współpracuje z firmą Mercedes-Benz Polska. We flocie firmy jeżdżą m.in. nowoczesne samochody Mercedes-Benz Econic NGT, zasilane gazem ziemnym oraz Mercedes-Benz Actros, wyposażone w ekologiczne i oszczędne systemy napędowe. We flocie firmy znajdują się także takie pojazdy jak Antos z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Euro VI. Każdy z nich jest monitorowany poprzez system GPS.
Własne centra dystrybucyjne, których jest już 15, zapewniają wysoką efektywność dostaw do sklepów Biedronka. Każde z nich obsługuje od 110 do 230 sklepów. Lokalizacja centrów zapewnia optymalizację dystansów, jakie codziennie muszą pokonać ciężarówki z zaopatrzeniem. Sieć wprowadziła także nowoczesny system zarządzania bezpieczeństwem żywności ISO 22000, który dotyczy bezpieczeństwa zdrowotnego żywności dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw. 
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×