25 maja 2018

Logistyka » Flota samochodowa

610 nowych Stralisów dla Grupy Lannutti

610 nowych Stralisów dla Grupy LannuttiGrupa Lannutti podpisała jedną z największych umów w europejskim sektorze transportu ciężkiego: kontrakt na dostawę nowego Stralisa,  w jego najbardziej zaawansowanych wersjach, zapewniających niższe zużycie paliwa oraz eksploatację przyjazną dla środowiska.
Umowa pomiędzy IVECO a Grupą Lannutti, liderem w zakresie zintegrowanych usług logistycznych, została podpisana w ostatnią środę w Arese we Włoszech trakcie konferencji prasowej IVECO. W wydarzeniu udział wzięli Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, Valter Lannutti, prezes zarządu Lannutti, dziennikarze oraz dyrektorzy obu firm.


Konkurs kalendarzy branży TSL po raz 11.

W ramach umowy Grupa Lannutti zakupi 610 Nowych Stralisów w kilku wersjach w celu pokrycia zróżnicowanych potrzeb transportowych w różnych obszarach działalności Grupy, a także zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na bardziej zrównoważone rozwiązania transportowe, wymagane również przez branżę przewozu szkła – jeden z sektorów, w których spółka jest liderem.
W ramach umowy zostaną dostarczone następujące pojazdy modele AS440S48TP, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 480 KM, wyposażony w kabinę HI-WAY, zaprojektowany pod kątem maksymalnej efektywności i wykorzystujący najnowocześniejsze systemy pozwalające na zmniejszenie zużycia paliwa oraz model AT440S46TP SL, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 460 KM w wersji superlekkiej umożliwiającej maksymalizację ładowności.
Umowa obejmuje także dostawę modeli AT440S46T/XP, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 460 KM, w wersji trójosiowej 6x2 i AS440S40TP NP (Natural Power), z silnikiem IVECO Cursor 9 o mocy 400 KM, z podwójnym zbiornikiem LPG zapewniającym zasięg do 1 500 km.
Wszystkie pojazdy będą wyposażone w opony Michelin z formułą Michelin Solution, zaprojektowane pod kątem wspierania dużych flot innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie wydajności, produktywności i mobilności.
Pierre Lahutte, prezes marki IVECO stwierdził: „W ciągu ostatnich lat mam ogromną przyjemność obserwować rozwój naszej współpracy z Lannuttii, przechodzący w rozwój nowych produktów. Podpisana umowa jest jedną z najważniejszych w Europie pod względem liczby pojazdów: obejmuje 610 Nowych Stralisów w wersjach XP oraz NP, z których oba stanowią najlepsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu: jeden charakteryzuje się najlepszymi osiągami pod względem zużycia paliwa, podczas gdy drugi jest pierwszym pojazdem zasilanym gazem ziemnym, dostosowanym do transportu długodystansowego”.
X Polecamy artykuł:
13.edycja "Prologis Najlepszym"

Podpisując umowę Lannutti potwierdziło swoje ambicje osiągnięcia pozycji jednego z najważniejszych graczy na europejskim rynku usług logistycznych, który poszukuje najbardziej innowacyjnych i ekologicznych technologii, dostępnych dzięki współpracy z IVECO.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×