24 marca 2018

Logistyka » Flota samochodowa

610 nowych Stralisów dla Grupy Lannutti

610 nowych Stralisów dla Grupy LannuttiGrupa Lannutti podpisała jedną z największych umów w europejskim sektorze transportu ciężkiego: kontrakt na dostawę nowego Stralisa,  w jego najbardziej zaawansowanych wersjach, zapewniających niższe zużycie paliwa oraz eksploatację przyjazną dla środowiska.
Umowa pomiędzy IVECO a Grupą Lannutti, liderem w zakresie zintegrowanych usług logistycznych, została podpisana w ostatnią środę w Arese we Włoszech trakcie konferencji prasowej IVECO. W wydarzeniu udział wzięli Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, Valter Lannutti, prezes zarządu Lannutti, dziennikarze oraz dyrektorzy obu firm.


Konkurs kalendarzy branży TSL po raz 11.

W ramach umowy Grupa Lannutti zakupi 610 Nowych Stralisów w kilku wersjach w celu pokrycia zróżnicowanych potrzeb transportowych w różnych obszarach działalności Grupy, a także zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na bardziej zrównoważone rozwiązania transportowe, wymagane również przez branżę przewozu szkła – jeden z sektorów, w których spółka jest liderem.
W ramach umowy zostaną dostarczone następujące pojazdy modele AS440S48TP, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 480 KM, wyposażony w kabinę HI-WAY, zaprojektowany pod kątem maksymalnej efektywności i wykorzystujący najnowocześniejsze systemy pozwalające na zmniejszenie zużycia paliwa oraz model AT440S46TP SL, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 460 KM w wersji superlekkiej umożliwiającej maksymalizację ładowności.
Umowa obejmuje także dostawę modeli AT440S46T/XP, z silnikiem IVECO Cursor 11 o mocy 460 KM, w wersji trójosiowej 6x2 i AS440S40TP NP (Natural Power), z silnikiem IVECO Cursor 9 o mocy 400 KM, z podwójnym zbiornikiem LPG zapewniającym zasięg do 1 500 km.
Wszystkie pojazdy będą wyposażone w opony Michelin z formułą Michelin Solution, zaprojektowane pod kątem wspierania dużych flot innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie wydajności, produktywności i mobilności.
Pierre Lahutte, prezes marki IVECO stwierdził: „W ciągu ostatnich lat mam ogromną przyjemność obserwować rozwój naszej współpracy z Lannuttii, przechodzący w rozwój nowych produktów. Podpisana umowa jest jedną z najważniejszych w Europie pod względem liczby pojazdów: obejmuje 610 Nowych Stralisów w wersjach XP oraz NP, z których oba stanowią najlepsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu: jeden charakteryzuje się najlepszymi osiągami pod względem zużycia paliwa, podczas gdy drugi jest pierwszym pojazdem zasilanym gazem ziemnym, dostosowanym do transportu długodystansowego”.
Podpisując umowę Lannutti potwierdziło swoje ambicje osiągnięcia pozycji jednego z najważniejszych graczy na europejskim rynku usług logistycznych, który poszukuje najbardziej innowacyjnych i ekologicznych technologii, dostępnych dzięki współpracy z IVECO.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×