24 października 2017

Logistyka » Flota samochodowa

Nowy projekt Scania i Škoda

Nowy projekt Scania i ŠkodaCztery pojazdy ciężarowe Scania zasilane gazem są wykorzystywane do transportu wewnętrznego w głównym zakładzie Škoda w Mladá Boleslav. Kolejny pojazd będzie eksploatowany w łańcuchu dostaw.
Pojazdy zostały włączone do pracy w głównym zakładzie Škody po dwumiesięcznych testach. Piąty samochód ciężarowy Scania odbywa regularne, 120-kilometrowe kursy do Strážy nad Nisou.
Przedstawiciele Škoda zapowiedzieli też wdrożenie do użytku wydłużonych, 25-metrowych zestawów, aby jeszcze skuteczniej ograniczyć emisję dwutlenku węgla.
Władze Czech zezwoliły wybranym przedsiębiorstwom na korzystanie z takich pojazdów na ścisłe określonych drogach.
– Rozwijanie zrównoważonych rozwiązań transportowych stanowi istotny element społecznej odpowiedzialności naszego biznesu. Wykorzystywanie pojazdów ciężarowych zasilanych CNG przybliża nas do tego, aby działać jeszcze bardziej odpowiedzialnie jeśli chodzi o środowisko – komentuje Michael Oeljeklaus, członek zarządu odpowiedzialny za produkcję i logistykę w Škoda.
Niższe spalanie
Wydłużone, 25-metrowe zestawy będą poruszały się po wybranych drogach zapewniając przewóz ładunków między zakładami Škody, a dostawcami komponentów. Będą mogły jednorazowo zabrać o 50 proc. więcej ładunku niż typowy zestaw naczepowy. Wykorzystanie zestawów pozwoli zatem zmniejszyć tygodniową liczbę kursów na 292-kilometrowej drodze między Mladá Boleslav, a Rokycanami z 53 do 35. W skali roku oznacza to nawet do 250 000 km mniej. Jest to równoznaczne nie tylko z ograniczeniem emisji spalin, ale także ze zmniejszeniem kosztów transportu.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×