21 kwietnia 2018

Logistyka » Flota samochodowa

Mobilis wygrał przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w Warszawie

Mobilis wygrał przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w Warszawie Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie rozstrzygnął przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w stolicy 50 autobusami z napędem alternatywnym. Oferta Mobilis Sp. z o.o. wybrana została jako najkorzystniejsza. Planowany czas realizacji kontraktu wynosić będzie prawie 8 lat. Mobilis jest obecnie największym niezależnym operatorem komunikacji miejskiej w stolicy i realizuje łącznie 4 kontrakty na rzecz ZTM-u. W związku ze zwycięstwem w kolejnym przetargu, stołeczny tabor Mobilis powiększy się do 225 pojazdów w ruchu.
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozu regularnego w ilości rocznej 4.000.000 (cztery miliony) ±10% (± dziesięć procent) wozokilometrów przy wykorzystaniu w ruchu 50 autobusów o długości ok. 12 metrów (klasa Maxi) oraz  zapewnienie minimum 4 pojazdów rezerwowych. Kontrakt realizowany będzie na terenie m.st. Warszawy i gmin podwarszawskich, z którymi miasto ma podpisane stosowne porozumienia i które współtworzą układ komunikacyjny aglomeracji.
Firma Mobilis, dzięki doświadczeniu, wiedzy, zasobom i zaangażowaniu załogi, jest w stanie spełnić bardzo wysokie oczekiwania jakościowe stawiane przez Zarząd Transportu Miejskiego. Spółka zaoferowała atrakcyjne warunki finansowe, pozwalające na bardzo wysoką ocenę oferty uwzględniającą oba kryteria. W złożonej ofercie spółka zaproponowała obsługę kontraktu autobusami hybrydowymi MAN lub Volvo, a także stawkę 8,11 zł brutto za wozokilometr. Cena stanowiła w tym przypadku 60% wartości oceny ofert. Głównym kryterium pozacenowym był rodzaj alternatywnego napędu. Ważnym elementem, zaoferowanym przez spółkę, była wyższa od minimalnej wymaganej liczba pojazdów zastępczych, zapewniająca ponadstandardowe bezpieczeństwo i dyspozycyjność przy realizacji kontraktu.
– To dla nas ważny kontrakt, który potwierdza wyraźny zwrot transportu publicznego w kierunku autobusów emitujących jak najmniej zanieczyszczeń. Cieszymy się, że otrzymujemy szansę na świadczenie usług w kolejnych latach dla Zarządu Transportu Miejskiego, z którym współpracujemy już od 14 lat. Jesteśmy w pełni przygotowani do dopełnienia wszelkich kwestii formalnych, a następnie – rozpoczęcia realizacji kontraktu. Decyzję o wyborze konkretnego modelu autobusów podamy tak szybko, jak to będzie możliwe. Jestem pewien, że mieszkańcy Warszawy docenią zarówno nową technologię napędu hybrydowego, jak i wysoką jakość usług świadczoną z użyciem tych pojazdów. Już w tej chwili ponad 50% naszego taboru, który kursuje w Warszawie, spełnia najwyższą europejską normę emisji spalin Euro VI – powiedział Dariusz Załuska, prezes zarządu Mobilis Sp. z o.o.
Będzie to kolejny kontrakt, realizowany obecnie przez Mobilis na rzecz stołecznego ZTM-u. Firma jest obecna na rynku warszawskim już od 2003 roku i jest tutaj największym niezależnym operatorem komunikacji miejskiej, z udziałem w rynku ponad 50%. Firma zatrudnia w Warszawie blisko 500 certyfikowanych kierowców.
– Wszystkie nasze autobusy zawsze podlegają szczegółowej, codziennej kontroli. Dysponujemy odpowiednim zapleczem logistycznym i fachowym. Pracuje u nas łącznie 45 specjalistów, którzy dbają o stan techniczny pojazdów, a w efekcie bezpieczeństwo podróżnych. ZTM docenia jakość wykonywanych przez nas usług poprzez specjalny system bonusów przewidziany SIWZ-em (w ostatnich 2 kontraktach). Cieszymy się, że możemy wspierać Zarząd Transportu Miejskiego w realizacji tak wielu kontraktów – powiedział Dariusz Załuska.

Mobilis Sp. z o.o. to największa w Polsce firma transportowa z ponad 25-letnią tradycją w przewozach pasażerskich w naszym kraju i za granicą. Obecnie obsługuje autobusowe linie miejskie w Warszawie, Krakowie, Mławie, Mrągowie i Bartoszycach. Jako właściciel 10 Spółek PKS na terenie Mazowsza i Mazur obsługuje regionalne, międzymiastowe i dalekobieżne linie autokarowe. Firma wykonuje również przewozy okazjonalne, pracownicze i turystyczne na terenie kraju i za granicą. Flota Mobilis Group to ponad 1500 autobusów i autokarów, w tym nowoczesne pojazdy marek Scania, Mercedes, Man, Volvo, Iveco, Solaris oraz Autosan i o różnej wielkości przeznaczone do obsługi komunikacji miejskiej, dalekobieżnej i turystycznej.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×