Wtorek, 25 kwietnia 2017     Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Hybrydy i pojazdy na paliwa alternatywne coraz popularniejsze

Hybrydy i pojazdy na paliwa alternatywne coraz popularniejszeLiczba hybryd oraz pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, które dostarczyła Scania w 2016 roku wzrosła o 40 proc. Rośnie też zapotrzebowanie na towarzyszące im produkty i usługi.
W 2016 roku sprzedano blisko 5 000 pojazdów Scania tego typu. Co więcej, w tym samym okresie prawie 40 000 kierowców wzięło udział w szkoleniach z ekonomicznej jazdy, organizowanych przez ekspertów Scania. Oznacza to 30 proc. wzrost mierzony rok do roku.
– Rośnie zapotrzebowanie zarówno na pojazdy, które wspierają rozwój zrównoważonego transportu, jak i na usługi wspomagające właścicieli flot w ograniczaniu zużycia paliwa, śladu węglowego oraz kosztów. Zrównoważony rozwój i zyskowność idą w parze – komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.
Program „Ecolution by Scania” to kolejny obszar, w którym zanotowano znaczne zainteresowanie przewoźników. Udział w programie pozwala na obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2 we flocie przeciętnie o 12 proc. Liczba kontraktów „Ecolution by Scania” podpisanych w 2016 roku wzrosła o 37 proc. w stosunku do 2015 roku i przekroczyła 2 700.
X Polecamy artykuł:
Koniec ery diesla

W ciągu minionych 25 lat eksperci Scania zaproponowali wiele praktycznych rozwiązań transportowych opartych o biopaliwa. W ofercie firmy znajduje się największa na rynku gama silników zasilanych paliwami alternatywnymi.
jagr./pr
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?