19 października 2019

Logistyka » Flota samochodowa

Hybrydy i pojazdy na paliwa alternatywne coraz popularniejsze

Hybrydy i pojazdy na paliwa alternatywne coraz popularniejsze
Liczba hybryd oraz pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi, które dostarczyła Scania w 2016 roku wzrosła o 40 proc. Rośnie też zapotrzebowanie na towarzyszące im produkty i usługi.
W 2016 roku sprzedano blisko 5 000 pojazdów Scania tego typu. Co więcej, w tym samym okresie prawie 40 000 kierowców wzięło udział w szkoleniach z ekonomicznej jazdy, organizowanych przez ekspertów Scania. Oznacza to 30 proc. wzrost mierzony rok do roku.
– Rośnie zapotrzebowanie zarówno na pojazdy, które wspierają rozwój zrównoważonego transportu, jak i na usługi wspomagające właścicieli flot w ograniczaniu zużycia paliwa, śladu węglowego oraz kosztów. Zrównoważony rozwój i zyskowność idą w parze – komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.Program „Ecolution by Scania” to kolejny obszar, w którym zanotowano znaczne zainteresowanie przewoźników. Udział w programie pozwala na obniżenie zużycia paliwa i emisji CO2 we flocie przeciętnie o 12 proc. Liczba kontraktów „Ecolution by Scania” podpisanych w 2016 roku wzrosła o 37 proc. w stosunku do 2015 roku i przekroczyła 2 700.
W ciągu minionych 25 lat eksperci Scania zaproponowali wiele praktycznych rozwiązań transportowych opartych o biopaliwa. W ofercie firmy znajduje się największa na rynku gama silników zasilanych paliwami alternatywnymi.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×