23 lipca 2017

Logistyka » Flota samochodowa

Nowe IVECO Stralis we flocie LINK

Nowe IVECO Stralis we flocie LINKLINK to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się firm transportowych w Polsce. Firma ze 100% polskim kapitałem ma w swojej flocie ponad 400 samochodów ciężarowych. W marcu LINK poszerzył swoją flotę o 50 sztuk nowych Stralisów. Był to rezultat znakomitego wyniku 3-miesięcznego testu nowego ciągnika IVECO Stralis, który wykazał 11% niższe zużycie paliwa w porównaniu z poprzednim modelem.
Współpraca firm LINK i IVECO Poland rozpoczęła się w 2007 roku, gdy do firmy trafiły pierwsze testowe ciągniki siodłowe IVECO Stralis. Samochody szybko zyskały uznanie klienta i podjęto decyzję o ich zakupie. Od tego czasu pojazdy IVECO są stale obecne w firmie LINK. Dobra współpraca pomiędzy firmami podyktowana jest m.in. dużym zaufaniem klienta do jakości świadczonych usług przez Iveco Poland chociażby w postaci dostarczania produktów zgodnych z jego wymaganiami.


Hybrydy i pojazdy na paliwa alternatywne coraz popularniejsze

W maju 2016 r. przedpremierowy model Nowego Stralisa trafił do firmy LINK. W trakcie trzymiesięcznego testu Nowy Stralis testowany był głównie na dwóch trasach: baza Łódź – Holandia – Łódź oraz Łódź – Wielka Brytania – Łódź. Łącznie ciągnik pokonał ok. 30 000 km ze średnim obciążeniem wynoszącym 11,69 t. Średnie zużycie paliwa wyniosło 23,52l/100km. Dla porównania 50 pojazdów IVECO Stralis MY2013 Euro 6 we flocie firmy LINK w analogicznym czasie ze zbliżonym obciążeniem osiągnęło średnie zużycie paliwa na poziomie 27,3 l/100 km. Był to o 11% lepszy wynik w porównaniu z poprzednim modelem.
Dobre wyniki testu Nowego Stralisa wpłynęły na zamówienie kolejnych 50 ciągników IVECO. Wszystkie pojazdy zostały przygotowane do wydania przez autoryzowanego dealera IVECO - UNI-TRUCK oddział w Warszawie. Pojazdy objęte są pakietem serwisowym 3XL obejmującym przeglądy okresowe, naprawy wszystkich układów pojazdu oraz wymianę elementów zużywających się. W ramach TCO₂ LIVE IVECO zaoferowało także kompletny pakiet usług konsultingowych w zakresie zużycia paliwa. Dodatkowo kierowcy LINK zostali przeszkoleni przez Trenerów Akademii Jazdy IVECO w celu zapoznania się z nowymi funkcjonalnościami pojazdu oraz zasadami ekonomicznej jazdy.
Ciągniki siodłowe IVECO Stralis AS440S46T/FP-LT dla firmy LINK zostały wyposażone w 11-litrowe 6-cylindrowe jednostki napędowe o mocy 460 KM (338 kW) przy 1600-1900 obr/min. Maksymalny moment obrotowy 2150 Nm silnik osiąga w zakresie 925-1500 obr/min. Unikalna technologia HI-SCR pozwala osiągnąć normę czystości spalin Euro 6 wyłącznie za pomocą układu selektywnej redukcji katalitycznej z wykorzystaniem roztworu AdBlue. To niezawodne i proste rozwiązanie pozwala ograniczyć do minimum koszty związane z serwisowaniem pojazdu. System HI-SCR gwarantuje również pracę bez konieczności interwencji ze strony kierowcy, a także bezpieczeństwo w strefach zagrożenia, ze względu na brak aktywnej regeneracji. W samochodach zamontowano nowe zautomatyzowane skrzynie biegów – HiTronix, z możliwością wyboru zmiany biegów w trybie sekwencyjnym lub w pełni zautomatyzowanym oraz funkcją uwolnienia pojazdu w grząskim terenie. Na uwagę zasługuje komfortowe wyposażenie wnętrza kabiny, gdzie oprócz: klimatyzacji, przyciemnianych szyb, pneumatycznego fotela kierowcy i pasażera, lodówki, dwóch leżanek znajduje się także duży rozkładany stolik.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×