23 lipca 2018

Logistyka » Flota samochodowa

Polacy coraz chętniej kupują auta hybrydowe i elektryczne

Polacy coraz chętniej kupują auta hybrydowe i elektryczne

Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, Polacy w pierwszym półroczu zdecydowali się na zakup 247 tysięcy nowych samochodów osobowych, o ponad 17% więcej niż rok temu. Ponadrynkowy wzrost sprzedaży odnotowano w segmencie aut hybrydowych i elektrycznych.

W pierwszym półroczu Polacy kupili 400 aut elektrycznych, czyli o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej w tym samym czasie i 8,5 tysiąca hybryd, czyli +82,5% r/r. W związku z różnego rodzaju doniesieniami, zarówno z rynku polskiego, jak i państw UE, takich jak Francja czy Niemcy, liczymy, że pozytywny trend w tym obszarze będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach – mówi Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems, lidera kontroli jakości w branży motoryzacyjnej.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podaje, że wśród nabywców nowych samochodów osobowych 67,7% to firmy, a tylko 32,3% stanowią klienci indywidualni. Najchętniej kupowaną marką samochodową przez indywidualnych klientów w segmencie osobówek w minionym półroczu w Polsce była Toyota. Drugą pozycję zajęła Skoda, wyprzedzając Opla, który uplasował się na trzecim miejscu. Firmy natomiast najchętniej kupowały kolejno Skodę, Volkswagena i Toyotę.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×