23 lipca 2018

Logistyka » Flota samochodowa

Polskie autobusy podbiją Włochy

Polskie autobusy podbiją WłochySpółka Solaris poinformowała w komunikacie prasowym, że dostarczy 22 autobusów elektrycznych do Włoch. 12 Solarisów Urbino 12 electric pojedzie do Bergamo, a 10 bateryjnych pojazdów trafi do Mediolanu. Solaris Urbino 12 electric jest zdobywcą tytułu Autobus roku 2017 przyznawanej na prestiżowych targach IAA w Hanowerze.
Pojazd najnowszej generacji posiada w zestawie baterie typu High Energy o łącznej pojemności 240 kWh oraz dwa systemy ładowania – poprzez pantograf (wtedy ładowanie odbywa się na przystankach) oraz złącze plug-in (umożliwia ono ładowanie poprzez ładowarkę znajdującą się na terenie zajezdni).
Autobusy zamówione przez ATM Bergamo będą również wyposażone w system monitoringu ATS składający się z 7–calowego monitora na konsoli środkowej, kamery wstecznej oraz kamer nad drzwiami.

Wyposażenie pojazdów uzupełni system informacji pasażerskiej ułatwiający pasażerom znalezienie odpowiedniego przystanka.TM Milano też zdecydował się na zamówienie bardzo zaawansowanego systemu monitoringu. W jego skład wchodzi 9 kamer oraz kamera wsteczna, 10–calowy monitor na konsoli środkowej oraz rejestrator. Dodatkowo pojazd będzie wyposażony w system liczenia pasażerów oraz rozbudowany system gaśniczy Fire Trace, obejmujący między innymi możliwość automatycznego gaszenia kontenera trakcyjnego.
X Polecamy artykuł:
Via Baltica w budowie

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×