19 lipca 2018

Logistyka » Flota samochodowa

Scania S500 otrzymuje tytuł "Master Truck of the Year 2017”

Scania S500 otrzymuje tytuł "Master Truck of the Year 2017”

Pojazd Scania S500 nowej generacji otrzymał najwyższe noty w tegorocznym plebiscycie „Master Truck of the Year”, którego kapitułę tworzą przedstawiciele czołowych, polskich redakcji branżowych zajmujących się tematyką transportową. Wyniki konkursu ogłoszono podczas 13. zlotu Master Truck.

Jury konkursu oceniało rozwiązania techniczne i ekologiczne, wpływające na efektywną realizację zadań transportowych oraz komfort pracy kierowcy w pojazdach biorących udział w plebiscycie. Ważnym kryterium było również przystosowanie pojazdu do realiów polskiego rynku. Ocenie podlegały samochody ciężarowe o DMC równym lub większym niż 7,5 tony, dopuszczone do ruchu kołowego po drogach publicznych, będące w aktualnej ofercie handlowej producentów.

Zgłoszona do konkursu Scania S500 posiada nową wersję 13-litrowego silnika Euro 6 o mocy 500 KM z ulepszonymi układami sterowania oraz gruntownie zmodernizowanym osprzętem. Silnik wyposażono jedynie w system recyrkulacji spalin SCR (Selective Catalytic Reduction). Osiągnięcie większej ekonomiki paliwowej silnika było możliwe również dzięki pracom nad udoskonaleniem układu chłodzenia. Wpisuje się to w długofalowe cele rozwoju Scania, która dąży do uzyskania pozycji lidera zrównoważonego transportu przyczyniając się do redukcji zużycia paliwa i emisji CO2. Wszystkie modernizacje pozwoliły na ograniczenie zużycia paliwa w pojeździe na poziomie co najmniej 5 proc.

Scania S500 to ciężarówka o atrakcyjnym wyglądzie, która jednocześnie jest doskonale przygotowana do realizowania stawianych przed nią zadań transportowych. Podsumowując, główne elementy, którymi się wyróżnia, to: ekonomika paliwowa i ergonomia, komfort pracy kierowcy i wysokie bezpieczeństwo – komentuje Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Pojazd posiada najwyższy model kabiny sypialnej z płaską podłogą, przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Jej aerodynamiczny kształt pozwala na uzyskanie kolejnych oszczędności paliwa oraz zapewnienia większe bezpieczeństwo

Nowa kabina S dzięki płaskiej podłodze i przestronnemu wnętrzu może stać się pierwszym wyborem dla klientów wysoko ceniących komfort pracy i odpoczynku. Kierowca ma do dyspozycji jeszcze więcej miejsca w środku niż wcześniej – dodaje Paweł Paluch.

Scania S500 zdobyła tytuł ciężarówki roku (Truck of the Year 2017) przyznawanej przez branżowe media z całej Europym  zyskała też m.in. nagrodę „Green Truck 2017” za najniższą emisję CO2 zużycie paliwa. W Polsce uhonorowano ją tytułem „Ciężarówki Roku 2017” w plebiscycie czytelników „Polskiego Trakera”.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×