23 lipca 2018

Logistyka » Flota samochodowa

Scania i McDonalds działają wspólnie na rzec ochrony środowiska

Scania i McDonalds działają wspólnie na rzec ochrony środowiska

Pojazdy Scania nowej generacji oraz związane z nimi usługi zostaną wykorzystane w projekcie mającym na celu redukcję śladu węglowego przewozów prowadzonych na rzecz sieci McDonald’s. Zadanie to ma zostać zrealizowane w ciągu 5 lat.Założenia projektu obejmują znaczące zmniejszenie udziału pojazdów zasilanych olejem napędowym w transporcie do 2021 roku. Dodatkowo projekt ma na celu przestawienie 70 proc. floty HAVI w wybranych krajach na alternatywne układy napędowe, np. gazowy czy hybrydowy. Dlatego, dostawy do sieci McDonald’s będą wykonywane przez HAVI przy użyciu pojazdów Scania nowej generacji i wspomagających je usług. Emisja CO2 będzie monitorowana na bieżąco, co stanowi nową jakość w usługach telematycznych. Przewiduje się, że w wyniku współpracy redukcja emisji CO2 na kilometr wyniesie od 15 do 40 proc. – w zależności od trasy, paliwa i warunków jazdy.


Innowacyjność ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o działania wspierające zrównoważony rozwój, szczególnie biorąc pod uwagę wykorzystanie skali, na jaką działamy. Współpracując aktywnie z takimi firmami, jak HAVI i Scania wdrażamy do łańcucha dostaw bardziej zrównoważone rozwiązania, które stanowią wkład w naszą globalną strategię zrównoważonego rozwoju – komentuje Chris Young, dyrektor logistyki globalnej w McDonald’s.


Obecnie obserwujemy wyraźny wzrost zapotrzebowania na zrównoważone rozwiązania transportowe. Ten projekt stanowi dowód przemyślanej współpracy, dzięki której możemy być bardziej innowacyjni i wspólnie przyspieszyć rozwój zrównoważonego transportu – komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.


Pojazdy ciężarowe zasilane gazem oraz hybrydowe emitują znikomą ilość spalin i znacząco redukują emisję CO2 w miastach. Pracują znacznie ciszej, co w połączeniu z cichymi urządzeniami chłodniczymi zmniejsza obciążenie, jakie dystrybucja niesie ze sobą dla mieszkańców centrów miast.X Polecamy artykuł:
Śmigła zablokowały drogę

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×