17 stycznia 2019

Logistyka » Flota samochodowa

Inteligentny system ładowania elektrycznych pojazdów dostawczych w Londynie

Inteligentny system ładowania elektrycznych pojazdów dostawczych w Londynie
Konsorcjum kierowane przez UPS wdrożyło w Londynie nową technologię ładowania, dzięki której możliwe jest jednoczesne ładowanie całej floty elektrycznych samochodów dostawczych bez potrzeby kosztownej modernizacji sieci energetycznej.

Jest to przełom, który nie tylko pozwoli firmie zwiększyć liczbę pojazdów elektrycznych wykonujących operacje w centrum Londynu z 65 do 170 ciężarówek, ale także ograniczy stosowanie pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi.

Wprowadzenie systemu na taką skalę, po raz pierwszy na świecie, jest efektem projektu "Smart Electric Urban Logistics  Projekt realizowany jest we współpracy z brytyjskimi sieciami energetycznymi oraz Cross River Partnership i finansowany jest ze środków brytyjskiego Urzędu ds. Pojazdów o Niskiej Emisji.

- UPS opracowuje nowe technologie, by pokonywać bariery hamujące proces wdrażania pojazdów elektrycznych na szerszą skalę. Chcemy, aby usługi dostaw miejskich były coraz bardziej zrównoważone zarówno w Londynie jak i w innych dużych miastach na całym świecie – powiedział Peter Harris, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w UPS Europe. - Pojazdy elektryczne stanowią integralną część naszej floty opartej na paliwach alternatywnych i zaawansowanych technologiach. Nasza współpraca z brytyjskimi sieciami energetycznymi i Cross River Partnership jest punktem zwrotnym w efektywnym kosztowo wprowadzaniu pojazdów elektrycznych, które przyczynią się do umocnienia ogólnoświatowego trendu zrównoważonej urbanizacji. Stosujemy nowe technologie, by nasz proces ładowania był inteligentniejszy, a nasze usługi dostaw czystsze.

Nowa technologia ładowania oraz plany zmniejszenia kosztów elektrycznych ciężarówek ogłoszone w zeszłym miesiącu są potwierdzeniem, że koszty związane z użytkowaniem samochodów elektrycznych, w tym koszty ładowania, już niedługo będą niższe niż koszty użytkowania podobnego samochodu napędzanego olejem napędowym. Zmniejszenie kosztów pomoże upowszechnić samochody elektryczne, co jest kluczowe w kontekście polepszania jakości powietrza w środowisku miejskim.

System opiera się na „inteligentnym” podejściu do ładowania, które funkcjonuje przez całą noc, tak aby budynek mógł skumulować wystarczającą ilość energii potrzebną do wykonywania działań logistycznych (oświetlenie, maszyny sortujące i IT) i zapewnić pełne naładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych, tak by były gotowe do pracy rano. Ważne jest to, że system nigdy nie przekracza poboru maksymalnej mocy dostępnej z sieci.
 
Dzięki temu projektowi i doświadczeniu, UPS może teraz tworzyć budynki na miarę swoich potrzeb, przy niskich nakładach kosztowych, by jak najlepiej adaptować i ładować w pełni elektryczną flotę. Zostanie to osiągnięte poprzez połączenie różnych rozwiązań, w tym modernizację konwencjonalnej sieci energetycznej, inteligentną sieć, magazynowanie energii na miejscu za pomocą baterii i lokalne wytwarzanie energii (przy użyciu, na przykład, energii słonecznej wytwarzanej na dachach budynków).
jar./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×