16 listopada 2018

Logistyka » Flota samochodowa

Elektryczne autobusy przegubowe w Göteborgu podczas regat Volvo Ocean Race

Elektryczne autobusy przegubowe w Göteborgu podczas regat Volvo Ocean Race
Wraz z regatami Volvo Ocean Race, które odbędą się pomiędzy 14 a 21 czerwca w szwedzkim Göteborgu, w mieście pojawią się dwa w pełni elektryczne autobusy przegubowe.

Natomiast od 25 czerwca nowe autobusy będą testowane na odcinku trasy linii 16 przez operatora transportu publicznego – firmę Västtrafik. Pojazdy te mogą pomieścić do 135 pasażerów i stanowią część projektu ElectriCity, w ramach którego od 2015 roku wprowadzonych zostało 10 elektrycznych autobusów na linii 55 w Göteborgu.


Poza napędem elektrycznym, nowe autobusy przegubowe są również wyposażone w szereg rozwiązań technicznych zwiększających komfort jazdy pasażerów. Należą do nich elementy takie jak: czworo podwójnych drzwi, duża i gładka przestrzeń podłogowa, ergonomicznie zaprojektowane poręcze oraz uchwyty i oparcia dla pasażerów stojących. Rozwiązania te mają na celu umożliwienie dużej liczbie pasażerów szybkie wsiadanie i wysiadanie z autobusu na każdym przystanku, zapewniając przy tym jak najwyższy komfort jazdy.

W autobusach dostępne jest darmowe połączenie Wi-Fi, gniazdka do ładowania telefonów oraz ekrany informujące o natężeniu ruchu drogowego.

Nowe autobusy przegubowe o napędzie elektrycznym stanowią część projektu  ElectriCity, wspólnej inicjatywy społeczności naukowej, branży przemysłowej i władz miasta Göteborg, w ramach której są prezentowane, wdrażane i analizowane rozwiązania nowej generacji dla zrównoważonego transportu miejskiego.
Projekt dotyczący autobusów przegubowych realizowany jest przez Volvo, Västtrafik, Miasto Göteborg, Göteborg Energi oraz Transdev. 
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×