20 lutego 2019

Logistyka » Flota samochodowa

Z Wrocławia do Oslo

Z Wrocławia do Oslo

Volvo Buses otrzymało zamówienie od firmy Norgesbuss z Oslo na 17 autobusów Volvo 7900 Electric. To już czwarte norweskie miasto, które złożyło zamówienie na w pełni elektryczne autobusy Volvo, produkowane we wrocławskiej fabryce.


Przedsiębiorstwo transportu publicznego Norgesbuss z Oslo w Norwegii zamówiło od firmy Volvo Buses 17 elektrycznych autobusów. W ten sposób Oslo stało się czwartym norweskim miastem, po Trondheim, Drammen i Lillehammer, w którym kursować będą w pełni elektryczne autobusy Volvo.


Volvo 7900 Electric to zaawansowane technologicznie autobusy miejskie, projektowane przez polskich inżynierów we wrocławskiej fabryce Volvo . Opracowują oni pełen zakres rozwiązań dla autobusów elektrycznych, autobusów elektryczno-hybrydowych i hybrydowych. Pojazdy są w całości produkowane we Wrocławiu.


Autobusy, które będą kursować w rejonie Romerike na północ od Oslo sprzedawane są jako kompletne, gotowe do użytku pojazdy. Serwisowaniem autobusów, jak również ich akumulatorów, zajmie się firma Volvo na podstawie stałych comiesięcznych opłat.


Autobusy zaczną kursować w lecie 2019 roku. Pierwsze pojazdy zostaną dostarczone w pierwszym kwartale 2019 roku w celu przygotowania ich do wymagań nowej normy dotyczącej systemów informatycznych sprzętu pokładowego w autobusach i systemów zaplecza biurowego – ITxPT (Technologie informatyczne dla transportu publicznego).


Pojemność akumulatorów autobusów wynosi 200 kWh. Będą one ładowane w zajezdniach za pośrednictwem kabli CCS. Zużycie energii elektrycznej autobusów marki Volvo jest o ok. 80% mniejsze niż w przypadku ich odpowiedników napędzanych silnikami wysokoprężnymi.

Autobusy elektryczne Volvo zostały dotychczas zamówione przez operatorów w takich państwach jak Szwecja, Wielka Brytania, Luksemburg i Polska. Poza w pełni elektrycznym autobusem Volvo 7900 Electric oferta zelektryfikowanych autobusów firmy Volvo Buses obejmuje autobusy hybrydowe oraz elektryczne autobusy hybrydowe (z funkcją ładowania poprzez wtyczkę). Firma sprzedała już ponad 4 000 zelektryfikowanych autobusów Volvo na całym świecie.

X Polecamy artykuł:
Zostań pogranicznikiem

Źródło: Opracowane na podstawie materiałów prasowych grupy Volvo
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×