27 lutego 2020

Logistyka » Flota samochodowa

Henniges Automotive wybiera Czechy

Henniges Automotive wybiera Czechy
Firma Henniges Automotive, wiodący, międzynarodowy dostawca zaawansowanych uszczelnień i systemów antywibracyjnych na potrzeby branży motoryzacyjnej ogłosiła otwarcie nowego centrum techniki i innowacji w Republice Czeskiej.

Centrum powstanie w przyszłym roku, a jego celem jest rozbudowanie umiejętności w zakresie badań i rozwoju firmy w regionie. Zakład o powierzchni 2130 mkw. w miejscowości Mladá Boleslav będzie wspierał wszystkie nowe projekty i programy innowacji w Europie i na całym świecie dzięki korzystnej lokalizacji w okolicy innych zakładów produkcyjnych firmy i jej kluczowych europejskich klientów.

Nowe centrum zostanie wyposażone w zaawansowany sprzęt opracowywania i testowania rozwiązań, który jest zdolny między innymi do tworzenia szybkich prototypów w 3D i skanowania laserowego czy przeprowadzania testów klimatycznych i symulacji, co gwarantuje przygotowanie centrum do zmieniających się potrzeb przyszłych klientów i branży.Taka lokalizacja umożliwi firmie Henniges zacieśnienie relacji z klientami wśród europejskich producentów samochodów.

Co więcej, centrum wykorzysta długoletnią tradycję inżynieryjną w regionie do przyciągnięcia do pracy najlepszych pracowników i wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Obecne plany przewidują, że po otwarciu zakładu wiosną 2019 r. w centrum znajdzie zatrudnienie szesnastu pracowników, a liczba ta podwoi się w najbliższej przyszłości. Docelowo centrum zatrudniać będzie 75 pracowników, w tym specjalistów do spraw produktów i kierowników działów.

Utworzenie nowego centrum, które stanie się siedzibą główną na Europę firmy wiąże się z wykorzystaniem przez Henniges części rządowego bodźca inwestycyjnego w wysokości 1,8 miliona dolarów. Firma pozyskała te fundusze od czeskiego rządu w ramach programu zwiększania konkurencyjności przez przedsiębiorczość i innowacje Ministerstwa Przemysłu i Handlu. Na podstawie przedstawionego biznesplanu rząd przyznał firmie Henniges pierwszą dotację rządową ze względu na innowacje i korzyści społeczne, które inwestycja wniesie do regionu. Firma Henniges zainwestuje 3,6 miliona dolarów w sprzęt laboratoryjny i do przeprowadzania testów.

Z całej kwoty dotacji 600 000 dolarów zostanie wykorzystanych do zwiększenia zakresu sprzętu rozwoju i testów w nowym centrum. Pozostałe fundusze zostaną przeznaczone na budowę globalnego centrum kompetencji w zakładzie produkcyjnym firmy Henniges w miejscowości Hranice. Centrum kompetencji zajmie się zaawansowanymi procesami ekstruzji, na przykład opracowywaniem materiałów na bazie plastiku do gumowych uszczelek.

Poza nowym centrum techniki i innowacji w Czechach firma Henniges planuje dalszą ekspansję w roku 2019, w tym budowę nowego zakładu produkcyjnego w RPA.

źr. Centrum Prasowe PAP

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×