22 listopada 2019

Logistyka » Flota samochodowa

Scania na gaz redukuje emisję hałasu i spalin

Scania na gaz redukuje emisję hałasu i spalin
Wszystkie przewozy pomiędzy zakładem butelkowania wody mineralnej Gruppo Sanpellegrino w San Pellegrino Terme i centrum logistycznym w Madone są obsługiwane przez pojazdy Scania R 410 napędzane skroplonym gazem ziemnym (LNG).

W 2018 r. w Gruppo Sanpellegrino wyprodukowano 1,5 miliarda butelek wody mineralnej, które trafiły do ponad 150 krajów. W tym roku firma znacznie powiększy swój zakład. Jest to równoznaczne ze zwiększeniem natężenia przewozów wąskimi, krętymi drogami biegnącymi przez wioski położone w Prealpi Bergamasche do źródeł wody. Każdego dnia, przejeżdża tamtędy ok. 300 pojazdów ciężarowych zaopatrujących fabrykę.

W obliczu wzrostu produkcji, przedstawiciele Sanpellegrino wraz ze swoimi partnerami logistycznymi z Koiné podjęli rozmowy ze Scania, aby znaleźć bardziej zrównoważone rozwiązanie.

– Pojazdy zasilane LNG stały się ważnym elementem zapewniającym stały rozwój naszej działalności
– komentuje Maura Sartore, dyrektor łańcucha dostaw na Południową Europę w Nestlé Waters.

Wprowadzenie pojazdów zasilanych gazem stanowi część programu zrównoważonego rozwoju Gruppo Sanpellegrino. W firmie obniżono już zużycie wody o 200 tys. metrów sześciennych, a cała energia elektryczna pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Silniki zasilane gazem umożliwiają ograniczenie emisji CO2 o 500 ton w skali roku oraz znaczne zmniejszenie hałasu w porównaniu z silnikami Diesla. To ważne, ponieważ firma prowadzi przewozy nocą, aby uniknąć korków na zatłoczonej drodze do Madone, 35 km od źródeł. Spośród 80 tys. pojazdów ciężarowych przybywających do San Pellegrino, 75 proc. przyjeżdża do centrum logistycznego.

Do Koiné zostało dostarczonych 50 pojazdów Scania R 410 LNG, większość z nich będzie pracować na rzecz Sanpellegrino. Zainteresowanie ciężkimi pojazdami zasilanymi LNG we Włoszech szybko rośnie. Obecnie na terenie kraju znajduje się 39 stacji tankowania LNG, a w planach jest wybudowanie 25 następnych.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×