24 marca 2019

Logistyka » Pod znakiem logistyka

Jiffy Packaging wyróżnione za bezpieczne warunki pracy

Jiffy Packaging wyróżnione za bezpieczne warunki pracy

Firma Jiffy Packaging zlokalizowana w SEGRO Logistics Park Gliwice zajęła trzecie miejsce na podium w konkursie organizowanym co dwa lata przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Producentowi przyznano tytuł „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” w kategorii Zakład pracy od 51 do 250 zatrudnionych.Po standardowej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy firma została zakwalifikowana do konkursu organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach – inspektorzy docenili sposób zarządzania przedsiębiorstwem, jak również wizję planowanych zmian i usprawnień. W toku wieloetapowej, kilkumiesięcznej ewaluacji zweryfikowano dokumentację kadrowo-płacową, a także tę związaną z BHP. Jak wiadomo, kompletność takiej dokumentacji gwarantuje zatrudnionym pracownikom pełne bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przez pracodawcę obowiązujących norm prawnych. Kolejną istotną zmianą, którą wdrożono, było zmodyfikowanie ciągów komunikacyjnych.


Przy okazji konkursu, wdrożono kilka nowych rozwiązań związanych z organizacja pracy Początkowo personel nie był do nich przyjaźnie nastawiony, z czasem jednak docenił, iż stopniowo wprowadzane modyfikacje odbywają się z korzyścią dla całej załogi – mówi Hanna Grzesińska – Sito, Manager Działu Kadr i Administracji Jiffy Packaging. W związku z postępowaniem konkursowym przedsiębiorstwo przeszło aż trzy audyty, w tym ostatni na poziomie wojewódzkim. Każdy z nich wykazał, iż Jiffy Packaging to pracodawca godny zaufania. – Dajemy wszystkim naszym pracownikom stabilne, bezpośrednie zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, która wśród firm produkcyjnych nie jest jeszcze standardem. Co więcej, gwarantujemy wewnętrzny rozwój i szkolenia – żaden z nowo powołanych team leaderów nie pochodzi z zewnętrznej rekrutacji. Opłacamy nadgodziny, premiujemy, uświadamiamy pracowników, że jakość ich codziennej pracy ma bezpośredni wpływ na dynamikę rozwoju całej firmy. Jednocześnie inwestujemy w nasz personel dbając o regularne, zgodne z profilem zatrudnionego kursy – dodaje.


X Polecamy artykuł:
Realizacja S6 przyspiesza

Konkurs uświadomił nam, że bezpieczeństwo dla naszych pracowników to nie tylko dołożenie wszelkich starań, aby nie stała się im fizyczna krzywda, ale także zagwarantowanie im przyjaznego, bezstresowego miejsca pracy, które da im poczucie stabilizacji. Każdą z zatrudnionych osób znamy z imienia i nazwiska, nie są dla nas anonimowi. Nie bez kozery poziom rotacji w firmie jest bardzo niski. Jednocześnie jesteśmy pewni, że wdrażane przez nas nowoczesne technologie czy usprawnienia LEAN, z których planujemy czerpać korzyści już za półtora roku do dwóch lat, sprawiają, że nasze środowisko pracy jest dynamiczne i pełne nowych wyzwań – wyjaśnia Paweł Sitkiewicz, Dyrektor Produkcji Jiffy Packaging.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×