22 czerwca 2018

Logistyka » Pod znakiem logistyka

Realny logistyk

[h]To co jest wynikiem teoretycznych rozważań mogłoby się nieraz wydawać nieosiągalnym ideałem, a może nawet mrzonką.[/h]

Szczególnie gdy szerszą perspektywę przesłaniają codzienne problemy z dostawcami, odbiorcami i ładunkami. W takich warunkach chciałoby się czasem przykroić logistykę do własnych potrzeb i możliwości.

Jednak rzeczywistość domaga się właśnie jak najszerszego widzenia zakresu logistyki. Kiedy ma się przed sobą realnego reprezentanta właśnie prowadzonych rozważań teoretycznych, tym bardziej trzeba na chwilę odłożyć warunki i kryteria.

Tym razem studenci Koła Naukowego AELogic z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu zorganizowali kolejne spotkanie poświęcone fotografii zwykłego dnia logistyka. W intencji ma to być ukazanie logistyka w praktyce. Taki jaki jest każdy ma zobaczyć sam. Wśród zaproszonych na 1-go marca prelegentów był kpt. Leszek Tanaś z Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz Michał Przedlacki z Polskiej Akcji Humanitarnej.

To co przedstawili sobą i w swoich wystąpieniach pomogło na chwile wstrzymać oddech w rozpędzonej rzeczywistości. Uczestnicy spotkania wypełniający sporą salę wykładową Akademii wysłuchali relacji z codziennych działań podczas akcji ratowniczych. Obejrzeli też wstrząsające zdjęcia, ukazujące cząstkę realiów, z jakimi można mieć do czynienia na obszarze objętym katastrofą.

Oczywiście od kogoś, kto na co dzień doświadcza znikania struktur porządku nie można oczekiwać teoretycznych analiz, ale można spodziewać się trafnych spostrzeżeń. Taki ktoś bowiem nie może mylić się szóstym zmysłem.

Świadectwo kogoś, kto współtworzył system logistyczny, za pomocą którego przez 6 lat dostarcza się wodę pitną w rujnowanym mieście ma wagę dowodu naukowego. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że ciężarówki były ostrzeliwane a wybuchy min urywały w nich opony. Jeśli przez ten czas żaden kierowca nie zginął, to nie dziwi cisza, jaka zapanowała podczas wykładu.

Z konieczności zastosowano podczas prelekcji współczesny język naukowy. Jednak tym razem Supply Chain przybrał formę 8 segmentów ułożonych w okręgu. Jedynie referent wiedział, od którego segmentu przechodzącego w następny łańcuch się zaczyna, a na którym się kończy przechodząc w pierwszy. Bo to on tworzy i realizuje ten „cykliczny łańcuch”.

  |str. 1| 2 | Następna

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×