14 sierpnia 2018

Logistyka » Produkty dla TSL

Komórkowy antyradar już w wersji 2.0

Komórkowy antyradar już w wersji 2.0Po niecałych 3 miesiącach od premiery pojawiła się kolejna wersja SpeedAlarm - bezpłatnego, komórkowego systemu antyradarowego dla kierowców. Nowa wersja oznaczona jest numerem 2.0 beta. Najważniejszą innowacją jest funkcja uśpienia, która zwalnia kierowcę z konieczności każdorazowego załączania programu. Uśpiony program czuwa ukryty w telefonie, w każdej chwili gotowy do natychmiastowego użycia.
Do tej pory program trzeba było każdorazowo załączyć przed odjazdem i wyłączyć po zakończeniu podróży. Było to dosyć czasochłonne i kłopotliwe. Nowy program działa całkowicie inaczej. SpeedAlarm 2.0 czuwa zawsze w gotowości do użycia. Jego aktywacja jest równie łatwa i szybka, jak załączenie radia w samochodzie. Dzięki temu, kilkanaście tysięcy już zarejestrowanych użytkowników będzie mogło korzystać z programu na co dzień, nawet na krótkich odcinkach, dostarczając na bieżąco informacji o miejscach kontroli pozostałym użytkownikom.


Komórka sposobem na mandaty
Jak zapewnia producent programu, usypianie ma jeszcze jedną zaletę - wielokrotnie mniejsze opłaty za transmisję danych. SpeedAlarm, do łączności między kierowcami, wykorzystuje dostępne w komórce połączenie internetowe. Program zużywa minimalne ilości transferu, jednak operatorzy po każdym zakończonym połączeniu zaokrąglają opłatę - najczęściej do pełnych 100 kB.
Uśpiony SpeedAlarm utrzymuje stałe połączenie, dzięki czemu opłata nie jest zaokrąglana w górę, a użytkownik płaci dokładnie za to, co wykorzystał.
O minimalne koszty w drugiej wersji zadbano jeszcze w inny sposób. Aplikacja zapamiętuje raz otrzymane fotoradary i inne stałe zagrożenia w pamięci. Przejeżdżając kolejny raz tą samą drogą, przesyłane są tylko informacje o ewentualnych zmianach lub kontrolach policyjnych w okolicy, zgłaszanych na bieżąco przez innych kierowców.
Dodatkowo, nowa wersja programu uzupełniona została o funkcję automatycznej aktualizacji aplikacji oraz współpracy z programami do nawigacji, o które upominało się wielu użytkowników.
Źródło informacji: Binartech
Nowa wersja, dostępna na stronie http://www.SpeedAlarm.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×