Wtorek, 23 maja 2017     Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Palety nie całkiem legalne

Palety nie całkiem legalneSiedemset drewnianych palet oznaczonych chronionym znakiem towarowym zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z Hrebennego.
Ciężarówkę przewożącą palety skontrolowali na przejściu granicznym w Hrebennem celnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości. Zgodnie z dokumentacją towar  jechał z Ukrainy do odbiorcy w Holandii. Ilość i rodzaj ładunku się zgadzały, wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziło jednak oznaczenie palet chronionym znakiem towarowym.


Pool paletowy i jego efektywność w łańcuchu dostaw

Celnicy zwrócili uwagę, że palety sygnowane markowym znakiem powinny być wysokiej jakości. Tymczasem w odniesieniu do kontrolowanego towaru w oczy rzucało się niedbałe wykonanie, brak specjalnych licencjonowanych gwoździ, nieregularny układ i sam surowiec użyty do produkcji palet – nieobrobione surowe deski z dużą ilością oflisów. Nie zgadzały się także inne oznaczenia, które były różne od stosowanych przez licencjonowanego producenta.
Podejrzenia celników, że palety bezprawnie opatrzono zastrzeżonym znakiem towarowym potwierdził rzeczoznawca - przedstawiciel firmy będącej właścicielem praw do znaku. Na tej podstawie mundurowi zatrzymali całą partię towaru liczącą w sumie 700 palet.
Poproszony o wyjaśnienia 39-letni kierowca ciężarówki niewiele miał do powiedzenia. Twierdził, że uczestniczył przy załadunku towaru, ale o tym, że  przewożone przez niego palety mogą być zwykłymi podróbkami nie wiedział.
Kancelaria prawna reprezentująca właściciela praw do znaku towarowego złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i wniosek o ściganie sprawców.
Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Zamościu.
Zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu towarów naruszających prawa własności intelektualnej i przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
jagr./IC w Białej Podlaskiej
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
KOMENTARZE
  spedytor starej daty    wtorek, 30. sierpień 2016 , 10:43:56, ID (ip): 9e3cb7
 

 
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?