22 czerwca 2018

Logistyka » Produkty dla TSL

WorldDEM już dostępny na całym świecie

WorldDEM już dostępny na całym świecieOpracowano pierwszy globalny zbiór danych o ukształtowaniu terenu
Airbus Defence and Space poinformował, że klienci mogą już uzyskać dane WorldDEM dotyczące dowolnego punktu na Ziemi. WorldDEM to przełomowy cyfrowy model ukształtowania terenu (Digital Elevation Model, DEM), którego dokładność i jakość przewyższa wszystkie inne globalne satelitarne modele ukształtowania terenu, jakie są dziś dostępne. WorldDEM wyznacza nowe standardy jako pierwszy spójny, pochodzący z jednego źródła, wysoce precyzyjny model DEM.
Po zakończeniu kompleksowego gromadzenia i przetwarzania danych udostępniono informacje WorldDEM dotyczące całego świata, łącznie z Antarktydą i Arktyką, a także wyspami na Pacyfiku. Oznacza to, że WorldDEM jest pierwszym naprawdę globalnym zbiorem danych o ukształtowaniu terenu, który obejmuje regiony powyżej równoleżników 60°N i S bez żadnych brakujących obszarów, nawet w mocno zachmurzonym pasie równikowym.
Firmy i instytucje wykorzystują zbiór danych do takich zastosowań, jak planowanie i realizacja cywilnych projektów inżynieryjnych, eksploracja zasobów naturalnych w słabo zaludnionych obszarach albo badania środowiskowe. Innym beneficjentem tego globalnego zbioru danych jest sektor lotniczy, który dzięki WorldDEM zyskuje dokładniejsze informacje o ukształtowaniu terenu, co pomaga ulepszyć systemy zapobiegania kolizjom, ostrzegania o niebezpiecznym zbliżeniu się do powierzchni ziemi oraz zarządzania lotem.
Oferta produktów WorldDEM jest oparta na globalnym zbiorze danych TanDEM-X DEM wygenerowanym w ramach misji TanDEM-X we współpracy z Niemieckim Centrum Lotniczo-Kosmicznym (DLR). DLR odpowiada za naukowe wykorzystanie danych TanDEM-X, planowanie i realizację misji, sterowanie oboma satelitami oraz przetwarzanie wszystkich danych satelitarnych. Airbus Defence and Space dysponuje wyłącznymi prawami handlowymi do tych danych i jest odpowiedzialny za adaptację informacji o ukształtowaniu terenu na potrzeby użytkowników komercyjnych z całego świata.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×