19 sierpnia 2017

Logistyka » Produkty dla TSL

Inteligentne rozwiązanie dla transportu

Inteligentne rozwiązanie dla transportu DBK Fleet Management
W pracy przedsiębiorcy z branży transportowej najważniejszym narzędziem staje się… wiedza. Wiedza, na temat tego, co się dzieje z pojazdem oraz potencjalnych problemów – i to jeszcze zanim one nastąpią.
Sprawne zarządzanie flotą
Z pomocą DBK Fleet Management właściciel firmy może w szybki sposób sprawdzić lokalizacje swojej floty oraz nadzorować pracę kierowców. Istotną zaletą jest stały monitoring stanu technicznego pojazdu – planowanie przeglądów okresowych, obserwacja parametrów eksploatacyjnych oraz wskaźniki ekonomicznej jazdy kierowców. Pojazd z telematyką jest również pod stałym nadzorem autoryzowanego serwisu Grupy DBK, który zdalnie monitoruje pracę wszystkich modułów, wykrywając wcześniej ewentualne usterki i awarie.

Kontroluj flotę, redukuj koszty
Sprawna jazda kierowcy to klucz do sukcesu w firmie transportowej – mniejsze spalanie oraz eksploatacja pojazdu, a także efektywniejsze wykonywanie zleceń. Możliwość zdalnego monitoringu pracy kierowców pozwala działać zgodnie z prawem pracy oraz zasadami panującymi w danymi państwie. Ponadto poprzez platformę właściciel firmy może analizować styl jazdy swoich kierowców, a na podstawie udostępnionych ocen podjąć decyzję o ewentualnych szkoleniach ecodrive. Dodatkowo pracę ułatwia system raportowania i automatycznej wysyłki drogą mailową.
Narzędzia systemu telematyki
Do obsługi systemu DBK Fleet Management stworzono wygodną platformę o przyjaznym interfejsie – gsp.grupadbk.com. Na stronie, po zalogowaniu, są dostępne wszystkie funkcjonalności niezbędne do obsługi programu, a ostatecznie - do zarządzania flotą pojazdów. Mając na względzie tryb pracy właścicieli firm transportowych i potrzebę trzymania ręki na pulsie o każdej porze dnia, przygotowano również aplikację mobilną do obsługi platformy, która jest dostępna na systemy iOS oraz Android.
DBK Fleet Management to nowoczesny system telematyczny, z którego korzystają już setki użytkowników pojazdów ciężarowych marki DAF. Dzięki niemu zarządzanie firmą transportową jest efektywniejsze, a przy tym mniej czasochłonne.
Kompatybilność DBK Fleet Management z urządzeniami nawigacji Garmin zapewnia szereg udogodnień – m.in. bezpośrednią komunikację między kierowcą a dyspozytorem za pośrednictwem wiadomości tekstowych, jak również natychmiastowe wyznaczanie tras dzięki komunikatom o ustawieniu „nowego celu” dla kierowcy. Rekomendowane urządzenie podczas zakupu telematyki to jedna z najlepszych nawigacji na rynku - Garmin dēzl 770LMT z pakietem map Europy z bezterminowymi aktualizacjami i subskrypcją komunikatów drogowych.
Choć telematyka Grupy DBK powstała z myślą o użytkownikach pojazdów marki DAF, to rozwiązanie sprawdza się i coraz chętniej jest wybierane przez inne marki ciężarówek - i nie tylko. DBK Fleet Management idealnie się sprawdziło wśród przewoźników autokarowych, którzy świadczą usługi pojazdami marki VDL. Grupa DBK we współpracy z VDL Bus & Coach prowadzi sprzedaż systemów telematycznych dedykowanych do autokarów tej marki.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×