22 czerwca 2018

Logistyka » Produkty dla TSL

Jak usuwać śnieg i lód z dachów pojazdów?

Jak usuwać śnieg i lód z dachów pojazdów?Zbliża się zima, a wraz z nią trudny okres dla użytkowników dróg. W perspektywie czeka ich radzenie sobie ze śliską nawierzchnią, hałdami śniegu na poboczu oraz intensywnymi opadami ograniczającymi widoczność. Kierowcom aut ciężarowych, przed wyruszeniem w drogę, dochodzi jeszcze jeden obowiązek – odśnieżanie naczep samochodowych.
Zalegające na plandekach warstwy śniegu i lodu nie tylko są podstawą do ukarania kierowcy mandatem, ale przede wszystkim stanowią poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Jak skutecznie i bezpiecznie je usuwać?


Sztuczna inteligencja dla spedytorów

W ostatnich latach zimowa aura była wyjątkowo łaskawa dla kierowców, ale już dziś są tacy, którzy straszą zimą stulecia. Jeśli tak się stanie, oczyszczenie plandek i naczep samochodowych z nadmiaru śniegu czy lodu będzie stanowiło nie lada wyzwanie dla kierowców. Duże gabaryty pojazdów ciężarowych wymagają użycia w tym celu odpowiednich konstrukcji umożliwiających pracę na wysokości. Firma KRAUSE oferuje właścicielom centrów naprawczych, warsztatów samochodowych oraz stacji kontroli pojazdów rusztowania, które stanowić będą stacjonarne lub mobilne stanowiska pracy zarówno do odśnieżania samochodów ciężarowych, jak i całorocznej ich obsługi.

Bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych
Wszelkie prace prowadzone na wysokości niosą ze sobą ryzyko upadku. Jest ono tym większe, z im trudniejszymi warunkami otoczenia mamy do czynienia. Do najbardziej niebezpiecznych z pewnością należą zadania wykonywane na zewnątrz, szczególnie w okresie zimowym. Prawdopodobieństwo poślizgnięcia się znacząco wzrasta podczas ulewnego deszczu, obfitych opadów śniegu oraz gołoledzi, dlatego planując prace na wysokości w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność. Z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych, na których ciąży obowiązek usuwania z naczep śniegu i lodu, firma Krause skonstruowała specjalny system rusztowań.
– Konstrukcję charakteryzują trójstronne barierki osłaniające górny pomost roboczy położony na wysokości 3 m – taki zasięg pozwala na obsługę praktycznie wszystkich samochodów ciężarowych. Co więcej, schody zostały wykonane z kraty stalowej, a platformy robocze z blachy perforowanej, co znacząco zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się w trudnych warunkach pogodowych - wyjaśnia Bogdan Harmaty, ekspert firmy Krause, pioniera na rynku drabin, pomostów i rusztowań.

Nie tylko na zimę
Wykonane przez firmę Krause konstrukcje mogą być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w okresie zimowym. Świetnie sprawdzą się w ciągu całego roku podczas drobnych prac naprawczych oraz konserwacyjnych samochodów dostawczych i ich naczep, będąc uniwersalnym wyposażeniem każdej stacji obsługi pojazdów, stacji benzynowych, zajezdni autobusowych, centrów naprawczych firm logistycznych i transportowych oraz warsztatów obsługujących samochody ciężarowe.
– Warto podkreślić, że użytkowane w okresie zimowym konstrukcje (standardowo wykonywane w trzech długościach: 6, 9, i 12 m) można dowolnie rozbudowywać. Uniwersalność wytwarzanych części oraz opatentowany system ich łączenia pozwalają dopasować wysokość i wielkość pomostów do nowych wymagań. W zależności od potrzeb i warunków otoczenia, pomosty robocze mogą być wykonane z drewna, stali lub aluminium. Na uwagę zasługują także regulowane stopy, które umożliwiają użytkowanie systemu nawet na nierównych powierzchniach – tłumaczy ekspert firmy Krause.

Rusztowania do odśnieżania, tak jak wszystkie inne produkty sygnowane znakiem Krause, gwarantują najwyższą jakość wykonania potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami bezpieczeństwa. Jeśli dodamy do tego profesjonalne i kompleksowe doradztwo oferowane przez dział techniczny otrzymamy obraz kompetentnego i niezawodnego partnera w biznesie.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×