Czwartek, 25 maja 2017     Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Stanęła pierwsza konstrukcja do odśnieżania pojazdów ciężarowych

Stanęła pierwsza konstrukcja do odśnieżania pojazdów ciężarowychWystartowała kampania odsnieztrucka.pl, będąca odpowiedzią na powracający każdej zimy problem wypadków drogowych spowodowanych spadającym z nieodśnieżonych samochodów ciężarowych lodem.
Inauguracja kampanii miała miejsce w ubiegły piątek podczas otwarcia pierwszej w ramach akcji instalacji do odśnieżania na stacji BP Stobierna przy DK nr 19 w województwie podkarpackim. Inicjatorami akcji są fundacja dla kierowców zawodowych Truckers Life wraz z Polską Unią Transportu oraz Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.


Stanęła pierwsza konstrukcja do odśnieżania pojazdów ciężarowych

Celem akcji odsnieztrucka.pl jest uświadomienie kierowcom pojazdów ciężarowych zagrożeń wynikających ze zlekceważenia konieczności oczyszczenia pojazdu z zalegającego na nim śniegu oraz lodu, a także promocja budowy specjalnej infrastruktury służącej do odśnieżania pojazdów. Istniejące na rynku konstrukcje są bowiem wciąż niedostępne dla kierowców w naszym kraju.
Pierwszy w ramach akcji system rusztowań do odśnieżania ciężarówek powstał z inicjatywy twórców kampanii na stacji BP w miejscowości Stobierna przy DK nr 19 w województwie podkarpackim (50°07'51.7"N 22°04'28.0"E).
Fundatorem obiektu jest firma Krause Sp. z o.o. ze Świdnicy.


Symboliczne otwarcie instalacji miało miejsce w dniu 10.02.2017 w trakcie happeningu, podczas którego skalę problemu i słuszność rozwiązania omówili Grzegorz Haładus z Fundacji Truckers Life, Leszek Luda z Polskiej Unii Transportu, Maciej Wroński ze Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” i Paweł Tworek, z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Punkt widzenia kierowców przedstawiła także Iwona Blecharczyk „Trucking Girl”.
W ramach kampanii została uruchomiona specjalna strona internetowa pod adresem odsnieztrucka.pl, na której inicjatorzy będą informować o skali problemu i niebezpiecznych sytuacjach powstałych w wyniku nieodśnieżenia pojazdu. Na stronie znajduje się również specjalna mapka, na której kierowcy będą mogli sprawdzić listę stacji benzynowych i parkingów, na których są już dostępne specjalne systemy do odśnieżania pojazdów.
Inicjatorzy kampanii będą dążyć do tego, żeby podobne rozwiązania znalazły się na większości Miejsc Obsługi Podróżnych i parkingów w naszym kraju, co może istotnie przełożyć się na wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
jagr./pr
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?