24 maja 2018

Logistyka » Produkty dla TSL

Partnerstwo Huawei i Grupy Deutsche Post DHL

Partnerstwo Huawei i Grupy Deutsche Post DHL ... ukierunkowane na wart 1,77 bln euro rynek logistyczny w oparciu o Internet Rzeczy
Huawei Technologies, światowy dostawca globalnych rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych oraz Grupa Deutsche Post DHL, nawiązały współpracę, której celem jest stworzenie dla klientów szerokiej oferty rozwiązań w łańcuchu dostaw, przy użyciu najlepszego w branży sprzętu i infrastruktury Internetu Rzeczy.
Internet Rzeczy może wygenerować do 1,77 bln euro dodatkowej wartości dla globalnej branży logistycznej do roku 2025, umożliwiając operatorom lepsze monitorowanie i optymalizację procesów łańcucha dostaw z przystępnymi cenowo sieciowymi czujnikami i urządzeniami.
Zgodnie z umową, Huawei i Grupa Deutsche Post DHL będą współpracować nad projektami innowacyjnymi skupiając się na technologii Internetu Rzeczy, opartej na telefonii komórkowej, która może łączyć wiele urządzeń na dużych odległościach przy minimalnym zużyciu energii. Lepsza łączność może zapewnić bardziej zintegrowany logistyczny łańcuch poprzez dostarczanie ważnych danych i widoczność operacji magazynowych, transportu frachtowego i dostaw do odbiorców. 
- Przewiduje się, że wydatki na powiązane rozwiązania logistyczne wzrosną ponad dwukrotnie pomiędzy bieżącym rokiem a rokiem 2020. Wiele firm logistycznych, włączając Grupę Deutsche Post DHL, już rozpoczęło badanie możliwości zastosowania Internetu Rzeczy w swoich łańcuchach dostaw, począwszy od usprawnionego śledzenia elementów majątku po dostawy pojazdami bez kierowców - powiedział dr. Markus Voss, globalny dyrektor działu operacyjnego i informatycznego DHL Supply Chain. - Zawarta umowa pozwoli Huawei i Grupie DHL na zmierzenie się ze złożonymi wyzwaniami operacyjnymi i biznesowymi poprzez połączenie światowej klasy sprzętu, sieci i wiedzy eksperckiej w zakresie Internetu Rzeczy w ramach zarządzania pełnym łańcuchem dostaw.
Dzięki współpracy Huawei udostępni Grupie Deutsche Post DHL swoje urządzenia, ekspertów od łączności i infrastrukturę sieciową związaną z Internetem Rzeczy, przyczyniając się do nieustannego dążenia Grupy do rozwoju zdolności w zakresie zbierania danych i automatyki w usługach magazynowania, frachtu i dostawy do odbiorcy. Huawei i DHL będą współpracować także w zakresie wprowadzenia na rynek i komercjalizacji rezultatów ich innowacji, włączając pilotażowe projekty komercyjne w Europie i Chinach.
X Polecamy artykuł:
Port Centralny w porcie Gdańsk

Wstępne kroki DHL na polu Internetu Rzeczy obejmowały uruchomienie wartego 90 mln euro Advanced Regional Center w Singapurze w zeszłym roku, zawierającego prawie całkowicie zautomatyzowaną instalację do podnoszenia i układania, która działa z wydajnością większą o 20 procent  od rozwiązań opartych o pracę ręczną.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×